Jeden z najlepších elektrických športiakov, Tesla Roadster 2. generácie, by sa mal na cesty dostať až niekedy v roku 2020, no už doteraz sa mu podarilo vytvoriť masu nadšenia a diskusií. Zdá sa však, že obyčajným športiakom to neskončí. 

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Podľa Elona Muska totiž ešte môže prísť prekvapenie, ktoré by v automobilovom priemysle opäť znamenalo veľký krok vpred. Informácie priniesol samotný CEO Tesly, Elon Musk, na svojom Twitteri.

Nie je vylúčené, že poletí

Nenechaj si ujsť
Zabudni na Roadster a Semi. Tesla ich vraj využila na odpútanie pozornosti od problémového Modelu 3

Musk najskôr uviedol, že nový Roadster, ako ho teraz poznáme, je iba akási základná verzia a v budúcnosti sa dočkáme špeciálnej výbavy, ktorá ju posunie na ešte vyššiu úroveň. „Nevravím, že špeciálna výbava novej generácie Roadsteru mu umožní lietať počas krátkych skokov, iba možno…“ – vyjadril sa Musk. Podľa neho je to určite možné a elektromobilu by k lietaniu mala pomáhať raketová technológia. Ani od tej Musk nemá príliš ďaleko, keďže okrem Tesly pôsobí ako CEO aj v SpaceX.

Otázka bezpečnosti

Vizionár vidí jedinú prekážku iba v oblasti bezpečnosti, ktorú by určite bolo treba doriešiť. Inak by ale auto sčasti mohlo poletieť a automobilový priemysel by sa dočkal ďalšieho veľkého pokroku. Pokiaľ ti nejaké informácie o Tesle Roadster unikli, môžeš sa o nich dozvedieť v tomto článku.

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
50%
Páči sa mi to
0%
Chcem to
0%
Mám to
50%
Nepáči sa mi to
0%
Neznášam to
0%
O autorovi
Peter Puhovich
Študent so zameraním na grafický dizajn, fanúšik smartfónov, ale aj iných IT zariadení. O technológie som sa začal zaujímať vďaka svojmu prvému Android tabletu a po čase ma zaujali aj čínske zariadenia. Ak budete mať akékoľvek otázky, môžete ma kontaktovať e-mailom alebo na sociálnych sieťach.