Tesla a odklady idú takpovediac ruka v ruke. Pri kalifornskej automobilke sme si už zvykli na to, že takmer všetko, čo plánuje, príde s menším či väčším oneskorením.

Spustenie výroby v Giga Berlín sa znova odkladá, ako informuje portál InsideEVs, prvé kusy elektromobilov dostanú majitelia až v budúcom roku.

Oficiálne otvorenie berlínskej továrne Gigafactory už prebehlo, no výrobné linky sa ešte niekoľko dní nerozbehnú. Výroba mala pôvodne začať už v novembri tohto roku, no regionálne ministerstvo životného prostredia je proti.

Tesla Shareholders Club/Facebook

Miestni občania totiž podali námietku v predchádzajúcich kolách online konzultácií a preto bude od 2. novembra do 22. novembra prebiehať nový proces, pri ktorom sa rozhodne, či Tesla konečne dostane finálne povolenia na spustenie výroby, informuje portál Reuters.

Výroba by mala začať tento rok

Aj napriek zdržaniu by mala výroba elektromobilov Tesla v Nemecku začať ešte v tomto roku. Automobilka zatiaľ testuje všetky výrobné procesy a dolaďuje posledné detaily. Očakáva však, že potrebné papiere dostane ešte do konca tohto roka.

Aj keď samotná výroba by mala započať pred oslavami nového roka, Elon Musk neočakáva, že by sa niektorý z vyrobených elektromobilov dostal do rúk svojho majiteľa ešte v roku 2021.

Tesla (úprava redakcie)

Prvé dodávky „nemeckých Tesiel“ teda máme očakávať až v budúcom roku. Samotné dodanie ešte môže zbrzdiť homologizácia a rôzne regulačné dôvody.

Dobrou správou je, že po získaní všetkých potrebných dokumentov Tesla bude môcť spustiť výrobu veľmi rýchlo, nakoľko teraz vychytáva všetky muchy.

Tesla má za sebou rekordné obdobie

Zisk za tri mesiace od júla do septembra stúpol na 1,62 miliardy USD (1,39 miliardy eur) alebo 1,44 USD na akciu z 331 miliónov USD alebo 0,27 USD na akciu v rovnakom období pred rokom, uviedla Tesla v stredu (20. 10.) po zatvorení burzy v USA.

Zisk upravený o mimoriadne položky dosiahol 1,86 USD na akciu po 0,76 USD pred rokom, pričom analytici prognózovali len 1,58 USD.

Tesla

Tržby sa medziročne zvýšili o 57 % na rekordných 13,76 miliardy USD z 8,77 miliardy USD. Analytici počítali s tržbami na úrovni 13,62 miliardy USD. Motorom bol vysoký predaj. Ten výraznejšie nepoznačili globálne problémy dodávateľských reťazcov, ktoré nútia iné automobilky obmedzovať výrobu.

Tesla v 3. kvartáli dodala svojim zákazníkom 241 391 vozidiel, čo bolo o 73 % viac ako v rovnakom období v roku 2020. Podľa portálu Electrek tak Tesla prakticky prekonala významný míľnik a dosiahla ročnú produkciu 1 milióna elektromobilov.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú