Steven Peeters a Joeri Cools z Belgicka nedávno stanovili nový rekord v prejdenej vzdialenosti elektromobilu Tesla Model S. Vďaka efektívnej jazde sa im pri rýchlosti 40 km/h podarilo prejsť až fantastických 901,5 km.

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Zakladateľ a CEO Tesly, Elon Musk, ale tvrdí, že Tesla Model S P100D dokáže prejsť ešte väčšiu vzdialenosť. Podľa Muska môžu vodiči pri efektívnej jazde a použití správnych pneumatík dosiahnuť aj viac ako tisíc kilometrov na jedno nabitie. Oznámil to na sociálnej sieti Twitter po tom, čo zdieľal článok o rekordmanoch z Belgicka. Oficiálny dojazd udávaný Teslou pritom činí len okolo 540 kilometrov. Takáto efektívna jazda pre prejdenie čo najväčšej vzdialenosti na jednu nádrž, respektíve nabitie, sa pritom nazýva hypermiling.

Autorom predošlého rekordu bol Casey Spencer, ktorý s Modelom S 85D najazdil 885 kilometrov na jedno nabitie. Model S P100D má väčšiu kapacitu batérie, takže nový rekord je pochopiteľný. Bežní vodiči síce v takýchto podmienkach nejazdia, no rekord prejdenej vzdialenosti aj tak každého fanúšika elektromobilov poteší.

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
50%
Páči sa mi to
0%
Chcem to
0%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
50%
Neznášam to
0%
O autorovi
Peter Puhovich
Študent so zameraním na grafický dizajn, fanúšik smartfónov, ale aj iných IT zariadení. O technológie som sa začal zaujímať vďaka svojmu prvému Android tabletu a po čase ma zaujali aj čínske zariadenia. Ak budete mať akékoľvek otázky, môžete ma kontaktovať e-mailom alebo na sociálnych sieťach.