Steven Peeters a Joeri Cools z Belgicka nedávno stanovili nový rekord v prejdenej vzdialenosti elektromobilu Tesla Model S. Vďaka efektívnej jazde sa im pri rýchlosti 40 km/h podarilo prejsť až fantastických 901,5 km.

Zakladateľ a CEO Tesly, Elon Musk, ale tvrdí, že Tesla Model S P100D dokáže prejsť ešte väčšiu vzdialenosť. Podľa Muska môžu vodiči pri efektívnej jazde a použití správnych pneumatík dosiahnuť aj viac ako tisíc kilometrov na jedno nabitie. Oznámil to na sociálnej sieti Twitter po tom, čo zdieľal článok o rekordmanoch z Belgicka. Oficiálny dojazd udávaný Teslou pritom činí len okolo 540 kilometrov. Takáto efektívna jazda pre prejdenie čo najväčšej vzdialenosti na jednu nádrž, respektíve nabitie, sa pritom nazýva hypermiling.

 

Autorom predošlého rekordu bol Casey Spencer, ktorý s Modelom S 85D najazdil 885 kilometrov na jedno nabitie. Model S P100D má väčšiu kapacitu batérie, takže nový rekord je pochopiteľný. Bežní vodiči síce v takýchto podmienkach nejazdia, no rekord prejdenej vzdialenosti aj tak každého fanúšika elektromobilov poteší.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom