Facelift Tesly Model S a Model X spravil v automobilovom svete a vo svete fanúšikov značky naozaj veľký rozruch. Aj keď bolo predstavenie nových modelov sprevádzané pomerne veľkolepou udalosťou, príliš veľa detailov sme sa nedozvedeli. Ako upozornil portál InsideEVs, prvé detailnejšie videá a fotografie sa začínajú objavovať až teraz.

Možno je to zámer a možno je to len „lajdáckosť“ automobilky Tesla, že pri predstavení noviniek, ako napríklad vynoveného Modelu S a Modelu X, poskytne len veľmi málo detailov, či už technických, alebo v podobe fotografií a videí.

Reddit/u/cjh6793

Ak by bolo takéto konanie zámerom, dalo by sa to chápať. Autá sú tak aj po predstavení zahalené pod istým „rúškom tajomstva“ a vždy, keď sa objaví nejaká nová informácia, fotografia či celé video, znova sa vytvorí okolo auta rozruch a vzbudí sa ďalší záujem ľudí.

Nenechaj si ujsť
Tesla expanduje s ďalším produktom do Európy, začne ho predávať už tento rok

Nové video ukazuje pohľad do interiéru

Na kanáli @icsichris na Twitteri sa nedávno objavilo video, ktoré ukazuje nový Model S predovšetkým zvnútra. Vidieť tak môžeme nový, na šírku orientovaný stredový 17″ displej, ako aj 8″ displej pre zadných pasažierov, ktorý je umiestnený v zadnej časti lakťovej opierky.

Infotainment žiaľ detailnejšie vidieť nie je, auto sa totiž nachádza v továrenskom režime. Vidieť ale môžeme vynovený, avšak stále ešte klasický kruhový volant. Je teda otázne, ako to nakoniec s novým „Yoke“ volantom vo finále bude. Posledné indície naznačujú, že takýto volant by mal byť ako možnosť voliteľnej výbavy v USA , ktoré ho budú legislatívne akceptovať.

Z nového videa ešte môžeme vidieť, že svetlá na volante sú podsvietené. Ako píše Teslarati, prvé kusy nového Modelu S by k zákazníkom mali prísť už tento mesiac, no doposiaľ sa na internete neobjavila žiadna správa o tom, že by niektorý z nových majiteľov už svoj vysnívaný Model S dostal. Podobne je to aj s vynoveným Modelom X, jeho dodávky by tiež mali začať na prelome mesiacov február/marec.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom