Faceliftovaný Model S sa konečne podarilo zachytiť na verejnosti. Ako informuje portál Tesmanian, ide o testovacie vozidlo v základnej výbave. Vidieť môžeme aj vynovený interiér, avšak iba so základným kruhovým volantom, ktorý ale taktiež prešiel istými zmenami.

Vynovený Model S a Model X pred pár týždňami na seba strhávali obrovskú pozornosť nielen vďaka svojim exteriérovým zmenám, ale najmä kvôli novinkám v interiéri. V značnej miere sa hovorilo aj o novom Yoke volante, ktorý skôr pripomínal volant z kokpitu Formule 1 a taktiež aj o automatickom prepínaní režimu jazdy.

Okamžite sa strhla diskusia, či je takýto volant bezpečný, praktický a ako vôbec ustojí voči prísnym európskym normám. Neskôr sa ale ukázalo, že Model S, ako aj Model X príde aj s klasickým, avšak tiež mierne vynoveným kruhovým volantom a volant Yoke bude iba ako príplatková výbava tam, kde to miestne úrady dovolia.

Vozidlo prechádza testovaním

Na základe fotografií, ktoré sa objavili na fóre Reddit, môžeme vidieť, že dizajn nového kruhového volantu je mierne pozmenený a stredová plastová časť je o niečo menšia. Okrem toho však fotografia prezrádza inú podstatnú vec – vozidlo je podľa všetkého pripravené na testovanie. Vidieť totiž veľké množstvo odhalených káblov.

Reddit/u/cjh6793

V Ohiu, kde boli fotografie zhotovené, sa totiž nachádza stredisko na vykonávanie crashtestov a iných bezpečnostných testov, Tesla tak zrejme poslala na „previerku“ svoj vynovený Model S a znova sa s ním pokúsi dostať na popredné priečky v bezpečnostných hodnoteniach.

V roku 2017 už automobilka využila služby tohto strediska, kam poslala takmer 100 kusov Modelu 3, ktoré boli odsúdené na totálnu devastáciu. Dizajnové zmeny pri Modeli S si zrejme vyžadujú vykonať nové testy, aby si auto udržalo najvyššie hodnotenia bezpečnosti.

Na cestách už o pár dní

Ako píše portál Teslarati, vynovené Modely S a X by už v týchto dňoch mali schádzať s výrobných liniek a k novým zákazníkom by sa mohli dostať už o pár dní. Jeden z budúcich majiteľov nového Modelu X pre Teslarati potvrdil, že doručenie jeho vozidla automobilka odhaduje niekedy medzi 15. februárom až 15. marcom.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom