Holandská firma RemetzCar vytvorila pred dvomi rokmi kombi verziu elektromobilu Tesla Model S. Unikát je teraz oficiálne na predaj na webe JB Classic Cars, pričom jeho cena siaha do závratných výšok. Na tému upozornil portál InsideEVs.

Nádherný dizajn, prehnaná cena

Firma RemetzCar sa pred dvomi rokmi postarala o poriadny úlet, keď predstavila kombi verziu známeho Modelu S, ktorý nazvala Shooting Brake. Napriek tomu, že sa pri návrhu snažili inžinieri zachovať väčšinu pôvodného dizajnu, niekoľko častí vozidla museli úplne prerobiť.

Elektromobil však v spojení so zelenou metalízou dopadol veľmi dobre a mať takéto niečo v garáži by bolo snom nejedného nadšenca Tesly.

Tento sen sa môže odteraz stať aj realitou, keďže spoločnosť uviedla unikátny model do predaja na webe JB Classic Cars. Pokiaľ by si však oň mal záujem, priprav si poriadny balík peňazí. Tesla Shooting Brake ťa totiž vyjde až na necelých 225 000 € s DPH.

Unikát ťa totiž okrem dizajnu a zväčšeného kufra neohúri oproti klasickému Modelu S asi ničím, pričom ide o verziu P85 Performance z roku 2013, ktorá má dokonca najazdených približne 60 000 kilometrov.

Je síce pochopiteľné, že úpravy, ktorými si Model Shooting Brake prešiel, stáli návrhárov množstvo času a práce, ale pri objektívnom pohľade ide naozaj iba o starší Model S s väčším kufrom a unikátnym dizajnom a dať zaň dvojnásobnú sumu pôvodného elektromobilu nie je príliš výhodná ponuka.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom