V Európe, ale aj u nás na Slovensku sú kombi verzie motorových vozidiel veľmi obľúbené. Doteraz však nebola k dispozícii originálna, plne elektrickú varianta takéhoto vozidla. Spoločnosť RemetzCar však všetko mení a predstavuje Teslu Model S Combi.

Holandská spoločnosť RemetzCar aktuálne predstavila combi variant známeho Modelu S. Treba však podotknúť, že RemetzCar nie je prvá spoločnosť, ktorá sa o prestavbu pokúsila. Pred ňou nám ukázala ako môže vyzerať combi verzia Modelu S spoločnosť Qwest. RemetzCar má však už sa sebou prerábku Modelu S na pohrebné vozidlo a Tesla Model S Combi vyzerá v jej podaní ozaj sľubne.

Combi Tesle Model S sluší

O prerábku Modelu S na combi verziu v štýle karosérie tzv. Shooting Brake sa postaral automobilový nadšenec Floris de Raadt, ktorý sa na jeho adresu vyjadril nasledovne:

„Cieľom bolo pretvoriť Model S do dynamickej a športovej, ale aj elegantnej vezrie „Shooting Brake“, a nielen vytvoriť auto s maximálnym batožinovým priestorom. Niels van Roij Design vyvinuli niekoľko možností pre konverziu, pričom sa sústredili na prvotriedny dizajn v kombinácii s obmedzenými nákladmi na prestavbu, čím sprístupnila vyrábanie karosérie pre väčšiu skupinu znalcov. Našou najlepšou možnosťou bola možnosť tzv. „Bold Chrome“, vyznačujúca sa pozoruhodnými sklami s vysokým leskom, ktoré zdôrazňujú odvážne dynamické črty automobilu. Výsledok je naozaj úžasný!“.

A za pravdu mu dávajú aj fotografie, ktoré si môžeš pozrieť v našej galérii a tiež na videu nižšie.

Veľká časť dizajnu zostala zachovaná

Napriek tomu, že sa inžinieri snažili zachovať väčšinu pôvodného dizajnu, veľa častí museli vyvinúť úplne nanovo. Na obrázkoch teda vidíme, že dvere od kufra kompletne prerobili. Prerábka týchto dverí zahŕňala aj úplne nový stierač a brzdové svetlo. Na zadné stĺpiky bol pridaný chrómový obklad, ktorý sa tiahne pozdĺž celej strechy. V spojení so zelenou metalízou vyzerá auto perfektne.

Namiesto Tesly RemetzCar

Čo je však zaujímavé, automobil už neobsahuje klasické znaky Tesly. Ich miesto zaujali znaky od spoločnosti RemetzCar, čo môže pôsobiť trochu divne. Napriek tomu však ide o naozaj podarené vozidlo a o niečom takom by mohla premýšľať aj samotná Tesla. Model S Combi tak bude mať verejnú premiéru na podujatí International Concours d’Élégance Paleis Het Loo, ktoré sa bude konať od 29. júna do 1. júla 2018 v meste Apeldoorn v Holandsku

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom