Hovoriť o tom, ako Tesla preslávila elektromobily je zbytočné. No vďaka novému Modelu 3 ich nie len preslávila, ale tiež spravila omnoho dostupnejšími. Už onedlho by sme pritom mohli toto vozidlo stretávať aj na našich cestách, nakoľko automobilka už dokáže vyrábať 1000 kusov denne a dokáže tak pokryť domáci dopyt a čo to aj exportovať do iných krajín, predovšetkým tých európskych. 

Len pred pár dňami prišla dobrá správa o tom, že automobilka Tesla rozširuje svoje pôsobenie aj do susedného Česka. Konkrétne tam vyrastie nové servisné stredisko, vďaka čomu už zákazníci nebudú musieť cestovať do okolitých štátov, ak chcú napríklad vykonať bežnú servisnú prehliadku. Po tejto správe prichádza ďalšia a to zverejnenie európskych cien Modelu 3. Informáciu o tom zverejnil na svojom Twitteri Roman Mastalir.

O výslednej cene rozhodne výška dotácie

Tesla má za sebou pomerne ťažké obdobie, počas ktorého jej reálne hrozilo skrachovanie. Nepomohol tomu ani samotný Elon Musk, ktorý svojimi vyhláseniami jej viac uškodil ako pomohol a dokonca bol za to stíhaný. Všetko to vyústilo k jeho odchodu z čela predstavenstva, čo sa nakoniec ukázalo ako rozumná voľba. Tesla sa pomaly pozviechala a dnes dokáže vyrábať viac ako 1000 kusov Modelu 3 denne, s ktorým boli od začiatku veľké problémy a to hlavne v jeho produkcii, ktorá bola žalostne nízka. Všetko sa však obracia na dobrú stranu a Tesla Model 3 sa oficiálne začne predávať aj v Európe. Dostupné sú aj oficiálne ceny vrátane DPH, za aké sa budú predávať v Nemecku, ale aj v Českej Republike.

Ako prvé budú dostupné drahšie modely, ktorých cena presahuje 55 tisíc a vyznačujú sa dlhým dojazdom. Samozrejme ide o základné verzie, v ktorých nie sú zahrnuté rôzne doplnky voliteľnej výbavy. Nejde však o výslednú cenu. Tá sa bude predovšetkým odvíjať od výšky dotácie jednotlivých krajín, ktoré sa v tomto prípade rôznia. V susednom Česku bude napríklad možné získať Model 3 vo verzii Performance či Long-Range až o 400 000 korún lacnejšie a to už je big deal. Prvé kusy by sa mali k zákazníkom dostať už vo februári budúceho roka. V prípade záujmu je možné už dnes vytvoriť predobjednávku na oficiálnej stránke automobilky.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom