Americký výrobca elektromobilov sa preslávil po celom svete a jeho autá si obľúbili milióny zákazníkov, vrátane tých európskych. Dnes už bežne stretávame na cestách Model S či Model X, no byť majiteľom takéhoto auta rozhodne nie je ľahké, a to najmä v prípade, pokiaľ je potrebná servisná prehliadka. Českí vodiči týchto elektrických áut už nebudú musieť kvôli servisu cestovať za hranice, pretože Tesla plánuje vybudovať servisné centrum aj priamo v Česku.

Servisné kontroly bývajú u bežných áut so spaľovacím motorom rutinou a prehliadku je možné vybaviť takmer na každom kroku. To však už neplatí pre nové elektromobily od Tesly, pre ktoré sú oficiálne servisy vybudované najmä vo väčších európskych krajinách. Zatiaľ medzi nimi chýba aj Slovensko, no pridajú sa k nim naši českí susedia, ktorým jedno servisné centrum pribudne. Tieto informácie prezradila samotná Tesla vo svojich pracovných ponukách.

Oficiálny servis Tesly vyrastie aj v Česku

Presnú lokalitu servisu ale spoločnosť zatiaľ neprezradila. Inzeráty pre budúcich pracovníkov totiž popisujú iba lokalitu „Praha“ a „Viedeň“. Vybudovanie tohto oficiálneho servisného centra však neprinesie výhody iba českým majiteľom Tesiel, ale aj tým slovenským, ktorí budú mať na výber ďalší servis aj mimo rakúskej Viedne, kde sa tiež môžu školiť noví zamestnanci pre budúcu českú pobočku. Zatiaľ však nie je známy ani dátum, kedy bude otvorená. Týmto krokom tak Tesla rozšíri svoju sieť oficiálnych servisov, ktorých je v strednej Európe stále málo.

Nenechaj si ujsť
Tesla má jednu z najväčších šancí na ďalší rast. Navyše môze pomôcť celej ekonomike USA

Väčšina z nich sa nachádza vo väčších krajinách ako Nemecko, Španielsko, Francúzsko či Holandsko. Cestovať za každou prehliadkou do zahraničia tak bude pre českých zákazníkov spoločnosti minulosťou. Popritom sa však Tesla sústredí aj na budovanie svojej siete nabíjacích staníc, ktoré máme aj na Slovensku. Rýchly Supercharger môžu vodiči týchto elektromobilov využiť v Bratislave, Košiciach a neďaleko Zvolena, no do budúcnosti môžu pribudnúť aj ďalšie takéto nabíjačky.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom