Ešte v priebehu augusta zverejnil Elon Musk na Twitteri špekulatívne príspevky ohľadom budúceho vlastníctva spoločnosti Tesla. Kontrolnými orgánmi bol za to potrestaný a v rámci urovnania sporu musel splniť niekoľko podmienok. Medzi inými aj odstúpiť z pozície predsedu predstavenstva a vymenovať svojho nástupcu na minimálne najbližšie 3 roky.

Práve túto podmienku v Tesle vyriešili v uplynulých hodinách. Portál BBC už informoval o novej nástupkyni Muska na pozícii predsedu predstavenstva. Stala sa ňou Robyn Denholm, ktorá pracovala vo vedení spoločnosti od roku 2014. Od januára 2017 bola hlavným operačným pracovníkom austrálskej telekomunikačnej firmy Telstra.

„Verím v túto spoločnosť, verím v jej misiu a teším sa na to, že pomôžem Elonovi a tímu Tesla dosiahnuť udržateľnú ziskovosť a priniesť dlhodobú hodnotu akcionárom,“ uviedla po vymenovaní Denholm.

Robyn Denholm / Tesla

Jej vymenovanie je v platnosti okamžite, ale dočasne odstúpi od úlohy predsedníčky výboru spoločnosti Tesla, kým jej neskončí šesťmesačná výpovedná lehota v Telstre. Vymenovaním nezávislej osoby do čela predstavenstva tak v automobilke splnili ďalšiu z podmienok, ktoré určili americkí regulátori po sporných Muskových tweetoch.

Tesla

Ten v auguste na sociálnej sieti napísal príspevok, v ktorom uvažoval o prevzatí spoločnosti do súkromných rúk, pričom uviedol, že má na daný krok zabezpečené financovanie. To sa neskôr ukázalo ako špekulácia a nasledoval trest, do ktorého spadala aj pokuta 20 miliónov dolárov. Viac sme o prípade písali v predchádzajúcom článku. Nové zloženie čela predstavenstva Tesly nemení nič na druhej riadiacej úlohe Muska v rámci automobilky. Naďalej zostáva CEO spoločnosti a bude dohliadať na jej chod.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú