Spoločnosť Tesla rozširuje svoje obzory. Po osobných automobiloch začína pôsobiť aj v tých nákladných a už čoskoro predstaví svoj prvý prototyp.

O prvom kamióne od Tesly sa začalo rozprávať začiatkom októbra, kedy bola zverejnená (údajne) prvá reálna fotografia. Avšak odteraz už kamión nie je len chýrou.

Uvidíš ho už tento mesiac

Nenechaj si ujsť
Toto je zrejme prvá fotografia nákladiaka od Tesly. Je to aerodynamické monštrum

Predstavenie bolo pôvodne naplánované ešte na minulý mesiac, no Elon Musk ho musel odložiť v záujme produkcie Modelu 3 a dodávok batérií do zničeného Portorika. Nový dátum je teda 16. november 2017 a predstavenie sa odohrá v meste Hawthorne v Kalifornii (v blízkosti sídla SpaceX).

Batérie už aj v nákladiakoch

Súčasťou pozvánky je aj silueta kamióna, ktorá sa perfektne zhoduje so všetkými uniknutými fotografiami. Futuristický aerodynamický dizajn je teda už takmer potvrdený. Žiadne konkrétne špecifikácie ale zatiaľ nie sú známe. Elon Musk vyzdvihuje najmä skvelé jazdné vlastnosti, znižovanie odporu vzduchu aerodynamickými krytmi a rekordne dlhý dojazd.

Odraziť sa však môžeme napríklad od konceptu od Daimleru, ktorý by chcel vyrobiť kamión s 300 kWh batériou a dojazdom až do 354 kilometrov. Svoj vlastný prototyp odhalil aj výrobca Cummins a Volkswagen oznámil investíciu do elektrických kamiónov a autobusov vo výške 1,7 miliárd dolárov. Naďalej ale ostáva nevyriešená problémová kvalita vozidiel značky Tesla a čistota energie z elektrární.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom