Od vzniku v súčasnosti jednej z najviac skloňovaných firiem ubehlo niečo málo cez 15 rokov. Reč je samozrejme o americkej Tesle, ktorá určuje trendy a otvára nové možnosti pre ekologickú dopravu budúcnosti. Technologickú revolúciu odštartovala predovšetkým v doprave, kde za posledné obdobie získala viaceré ocenenia či obdivu vhodné výsledky.

K týmto výrazným úspechom bez pochýb dopomohlo aj jedno z najúspešnejších vozidiel- Tesla Model 3. Pri počte 5 000 vyrobených áut tohto modelu dokonca Elon Musk uviedol, že sa práve stali skutočnou automobilovou spoločnosťou. Tesla Model 3 drží svetový rekord v jazde na jedno nabitie a je najbezpečnejším vozidlom na svete. Najnovšie sa Model 3 môže pýšiť aj svojim pohonným systémom, ktorý pravdepodobne umlčal aj posledných kritikov.

Prečítajte si tiež!
Tesla rozposiela do svojich áut novú aktualizáciu. Vodiči dostávajú palubnú kameru aj zaujímavý „easter egg“

Pôsobivé snímky pohonných jednotiek Modelu 3

Jednou z veľkých výhod, ktoré elektromobily ponúkajú, je najmä ich pohonný systém. To, že v jednoduchosti je krása, sa potvrdilo aj v tomto prípade. Elektromobily a ich motorové konštrukcie predstavujú jednoduchší systém v porovnaní s klasickými, teda spaľovacími motormi.

Znamená to teda menej súčiastok či absenciu viacrýchlostnej prevodovky. V praxi by sa to malo preniesť do podoby menšej náročnosti na opravu a dlhšej životnosti motora. Už v roku 2015 tesne pred predstavením Modelu 3 bolo hlavným cieľom spoločnosti vyrábať pohonný systém, ktorý sa nikdy neopotrebuje. Prvé výsledky testov ukazujú, že ich cieľ sa pravdepodobne stáva skutočnosťou.

Na sociálnej sieti Twitter sa objavili fotky, ktoré ukazujú motor a prevodovku elektromobilu Tesla Model 3. Aj keď to na prvý pohľad vyzerá ako nový pohonný systém, jedná sa o súčiastky, ktoré za sebou majú neuveriteľných 1 milión míľ (cca 1 600 000 km). Tesla teda opäť ukázala, že pri svojich elektromobiloch dokazuje niekedy na prvý pohľad nereálne, no v praxi dychberúce veci.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom