S elektrickým pick-upom Tesla Cybertruck sa bude dať aj kempovať. Umožní to takzvaný „kempovací mód“, ktorý premení vozidlo na pojazdnú kuchyňu. Navyše, automobil dobiješ solárnymi panelmi!

Tesla Cybertruck je aktuálne najdiskutovanejší automobil posledných hodín. Či už je to kvôli jeho nezvyčajnému dizajnu, šialeným špecifikáciám, cene alebo tak trochu kvôli nepodarenej prezentácii. Ako pripomína portál TeslaRati, ultramodrený pick-up však v sebe skrýva oveľa viac, ako sa na prvý pohľad zdá.

Kempovanie s Cybertruckom ? Prečo nie!

Tesla je známa tým, že svoje vozidlá vyrába v módoch či nadstavbách, ktoré v bežných modeloch klasických automobiliek neuvidíš. Rovnaké pravidlo platí aj v prípade pick-upu Cybertruck, ktorý by mal ponúknuť nadstavbu v podobne takzvaného „kempovacieho módu“. Ten prakticky premení vozidlo na pojazdnú kuchyňu s pultom na krájanie a stolom.

Okrem kempovania bude Cybertruck vhodný aj na diaľkovú prepravu. Tesla si však povedala, že tieto typy využitia automobilu by mohla pretvoriť vo svoj prospech. Počas kempovania je totižto vozidlo dlhší čas, prípadne aj niekoľko dní, odstavené na jednom mieste a zároveň vystavené dennému svetlu. Automobil by sa tak pri osadení solárnych panelov mohol dobíjať.

Cybertruck si vyrobí vlastnú energiu zo solárnych panelov

Elon Musk prednedávnom odpovedal na príspevok jedného z fanúšikov na Twitteri, ktorého otázka smerovala k dizajnu automobilu a využití solárnej energie. Musk v odpovedi potvrdil, že k automobilu bude možné pridať solárne panely v zadnej časti, ktoré sú schopné vygenerovať energiu dostatočnú na približne 24 kilometrový dojazd.

Extravagantný generálny riaditeľ navyše dodal, že pridaním rozkladacích solárnych krídel bude možné vygenerovať energiu dostatočnú pre 48 až 64 kilometrový dojazd. Podľa Muska tento dojazd v skutočnosti pokrýva priemerný nájazd kilometrov za deň, ktorý precestujú vodiči v Spojených štátoch. Zároveň by mohol byť tento systém užitočný, ak sa vozidlo nachádza mimo zdroja elektrickej energie.

Stretne sa teória s praxou?

Nejde tak o obrovský dojazd, no v najhorších situáciách môže pomôcť minimálne nájsť najbližší zdroj elektrickej energie. Ak by majiteľ Cybertruck používal len na krátke trasy, prakticky by ho vôbec nemusel dobíjať za pomoci supernabíjačiek. Automobil by len stačilo nechať vonku na Slnku.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom