Aj napriek viacerým menším nezrovnalostiam niet pochýb o tom, že autopilot v automobiloch Tesla patrí k najpokročilejším autonómnym systémom súčasnosti. Viackrát sme boli svedkami toho, že prepracovaný autonómny systém pomohol zachrániť ľudský život či predísť vážnym nehodám. Tesla však na vývoji a neustálom zlepšovaní  bude pokračovať aj v roku 2019 a to hneď skvelou novinkou.

Blikajúca kontrolka na palubnej doske nepoteší asi nikoho. Najmä, ak ani po upozornení nevieš prísť na to, aký je v skutočnosti problém. Práve s touto nepríjemnosťou sa bude snažiť popasovať Tesla. Spoločnosť už dlhší čas premýšľala nad najvhodnejším spôsobom fungovania autonómnej opravy svojich automobilov a vyzerá to, že nakoniec našla spôsob.

Prečítajte si tiež!
Tesla so zapnutým autopilotom zrazila robota na ceste

Všetko vyrieši za teba

Podľa najnovších informácií vyvíja Tesla spôsob, vďaka ktorému dokáže sofistikovaný systém odhaliť problém ešte pred jeho vznikom. To však ani zďaleka nie je všetko, nakoľko tou najlepšou časťou je, že automobil sám navštívi najbližšie servisné stredisko, aby sa tak vyhol nepredvídaným nepríjemnostiam.

Pri preprave nie je potrebná ľudská prítomnosť, nakoľko sa automobil prepne do režimu autopilota a auto sa do servisu odvezie v čase, kedy nie je nikým využívané, napríklad cez noc. Hlavným cieľom je teda zistiť potenciálne zlyhanie ešte skôr, než nastane.

Systém, na ktorom bude založený tento nápad bude neustále monitorovať stav mechaniky záťažových častí a ak niektorý senzor vyhodnotí, že je možný vznik určitej komplikácie, tak na to v predstihu upozorní. Na systém budú napojené servisné strediská, ktoré hneď dostanú tie najdôležitejšie informácie a automobil môže byť následne privolaný do najbližšieho z nich.

Tesla už na tento autonómny spôsob opravy podala aj patentovú prihlášku, no kedy sa dočkáme výsledného produktu v reálnom čase, zatiaľ nie je známe.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom