Aplikácia fotoaparátu na smartfónoch Google Pixel 3 dostala vylepšenú funkciu Photobooth. Za pomoci umelej inteligencie dokáže zhotoviť selfie, ak niekoho pobozkáš a dokáže tiež zhotoviť fotku v momente, kedy ľudia na zábere vyzerajú najlepšie.

Ako píše portál The Verge, táto funkcia využívajúca umelú inteligenciu sa volá Photobooth a ak vlastníš Google Pixel 3, môžeš si ju jednoducho zapnúť v nastaveniach fotoaparátu. Okrem toho, že aplikácia dokáže rozoznať stav, keď niekoho bozkávaš, taktiež dokáže identifikovať úsmev, vyplazený jazyk či prekvapenie.

Ak sa na scéne nachádza viacero osôb, umelá inteligencia počká, kým sa všetci pred objektívom tvária dobre a následne zhotoví fotografiu. AI teda detekuje, či niekto nemá zatvorené oči alebo či sa všetci pozerajú smerom do objektívu.

Funkčnosť je kolísavá

Funkcia má údajne malé problémy s niektorými výrazmi tváre a nedokáže ich identifikovať, čo je však kľúčovým prvkom na zhotovenie fotografie. Ako informuje GSMArena, pri zapnutí tejto funkcie sa na obrazovke objaví biely pásik, ktorý indikuje 4 stavy toho, ako umelá inteligencia pracuje. Prvý stav značí, že na scéne neidentifikovala žiadnu tvár, druhý stav značí, že tvár bola identifikovaná, ale nesústredí sa na objektív. V treťom stave sa už tvár sústredí na objektív, ale neprejavuje žiadny z kľúčových výrazov. V poslednom stave umelá inteligencia identifikuje jeden z kľúčových výrazov a v tom momente zhotoví selfie.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom