Telekom spúšťa novinku v podobe internetového pripojenia určeného pre vybrané letecké spoločnosti, ktorých cestujúci budú môcť využiť pripojenie prostredníctvom aplikácie operátora. Pri surfovaní na palube lietadla bude takéto pripojenie bezplatne dostupné do 29. februára 2020. Pilotnú prevádzku spustil Telekom už dnes a je dostupná pre cestujúcich leteckých spoločností Austrian Airlines, Lufthansa a Eurowings.

Novinka z dielne Telekom je dostupná pre každého zákazníka, ktorý používa aplikáciu pre smartfóny a má aspoň 1 aktívny paušál alebo niektorý produkt z pevnej siete. Pripájanie k tejto Wi-Fi sieti v lietadlách vybraných spoločností prebieha prostredníctvom Telekom aplikácie. Rýchlosť je obmedzená na 600 kbps.

Telekom prináša internetové pripojenie priamo do lietadiel

Technickým pozemným riešením je špeciálna základňová vysielacia stanica nasmerovaná na oblohu. Tieto stanice tak komunikujú s lietadlami. Internetové Wi-Fi pripojenie v lietadle od Telekomu pritom funguje takmer pre každého zákazníka s paušálom, okrem majiteľov Easy kariet. Využiť ho môžu aj klienti konkurencie, pokiaľ majú napríklad internetové pripojenie od Telekomu.

Zobraziť celú galériu (1)
Dávid Igaz/FonTech

Podmienkou pre využitie tejto novinky je najnovšia verzia Telekom aplikácie vo verzii 15.8.1 alebo novšia. Cestujúci v lietadle môžu toto pripojenie využiť nielen na smartfóne, ale aj na jednom ďalšom zariadení. Cena po ukončení beta testovania zatiaľ nebola presne určená.

Ako využiť Internet v lietadle Beta od Telekomu?

  • Na letisku je potrebné nakonfigurovať smartfón:
    • Otvoriť aplikáciu, kliknúť na Internet v lietadle (aplikácia a telefón sa automaticky nakonfiguruje)
  • Po nástupe do lietadla zapnúť letový režim
  • Zapnúť Wi-Fi
  • Aplikácia Telekomu ťa automaticky upozorní na dostupný internet
  • Pripojenie stačí už len aktivovať

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom