Telekom počas nedávnej tlačovej konferencie predstavil novú ponuku, ktorou nahrádza doterajšie predplatené karty. Ponuku Easy nahrádza službou Predplatenka, v ktorej zákazníci získajú viacero nových výhod a až dvojnásobok dát. Dnes spúšťa jej oficiálny predaj.

Podľa informácií Telekomu je aktuálne na Slovensku využívaných až 2,4 miliónov predplatených kariet všeobecne. Samotný Telekom pritom naposledy investoval do rozvoja predplateniek pred 6 rokmi. Po dlhých rokoch tak nastal čas, kedy operátor zo svojej ponuky Easy vyradí a zákazníkom ponúkne nové portfólio.

Predplatenka prichádza s lepšími službami a väčším množstvom dát

Doterajšiu ponuku Easy predplateniek nahrádza nová Telekom Predplatenka, ktorej predaj operátor štartuje dnes 14. septembra. Nový program ponúkne neobmedzené volania na 1 vybrané číslo v SR (u ktoréhokoľvek operátora) len za 2,5 € mesačne.

Limit na volania je však najviac 2000 minút. Takéto volania sú platné 30 dní a automaticky sa obnovujú po aktivácii každý mesiac. Zákazník môže súčasne využívať až 5 takýchto balíkov. Cena 1 SMS bola v Telekom Predplatenke stanovená na 10 centov.

Za celý deň SMSkovania však klient nezaplatí viac ako 50 centov. Posielanie MMS správ potom vyjde na 0,39 €/MMS. Spoločnosť  pri tvorbe novej ponuky myslela aj na dáta a zákazníkom v tomto predplatenom programe prináša trojicu dátových balíčkov rozdelených na Denný, 10-dňový a 30-dňový balík.

V prvom prípade bude v Dennom balíku dát k dispozícii 300 MB za 0,5 € a 2 GB potom zákazníci získajú za 1,50 €. Platnosť Denného balíka s objemom 300 MB je od polnoci do polnoci dňa po aktivácii a 2 GB balík bude platiť 24 hodín od aktivácie. Iba v Telekom aplikácii bude možné aktivovať neobmedzené Denné dáta za 2 €.

10-dňový balík obsahuje 1 GB dát za 2 €. V prípade 30-dňového sú na výber dáta s objemom 1 GB za 3 €, 3 GB za 6 € a 5 GB za 8 € a nespotrebované dáta sa v tomto prípade prenášajú aj do ďalšieho mesiaca. Pri mesačnom balíku je možné aktivovať aj niektorých zo zvyšnej dvojice balíkov, z ktorých budú dáta čerpané. V prípade nedostatku 30-dňových dát si tak môže zákazník navýšiť dátový balík 1-dňovým alebo 10-dňovým balíkom a pohodlne surfovať po internete aj naďalej.

Telekom Predplatenka pritom ponúka až dvojnásobok dát ako pôvodná Easy ponuka. Klienti spoločnosti môžu na nový program prejsť aj z doterajšieho Easy alebo predplateniek v sieti Juro, kedy získajú bonus za prechod vo forme nekonečných volaní na 1 vybrané číslo navyše alebo 1 GB dát na mesiac zadarmo. Juro ostáva aj naďalej v predaji, no Telekom avizoval zmeny, ktoré môžeme v očakávať v budúcnosti.

Všetky vyššie spomínané balíky sa obnovujú pravidelne každý mesiac a zákazník ich tak nemusí manuálne aktivovať po uplynutí stanovenej lehoty. Telekom však prináša aj možnosť získať každý piatok bezplatne neobmezené dáta na 3 mesiace, a to bez FUP limitu. Ponuku je možné získať iba v Telekom aplikácii po prvom dobití kreditu.

Predplatenka s dvojnásobným kreditom na začiatok

Nová predplatenka sa predáva s kartou za 5 €, no Telekom zákazníkovi poskytne dvojnásobný kredit v hodnote 10 € s platnosťou 90 dní a potom 12 mesiacov po prvom dobití kreditu. Zákazníci ju kúpia na webe Telekomu, na pobočke alebo ju môžu objednať cez kontaktné centrum.

Operátor necháva zákazníkom slobodu výberu a prechod na Predplatenku nebude nútený. Pri predaji karty nastala malá zmena a Telekom zaviedol polovičnú kartu, v ktorej zákazník svoju SIM nájde. Vďaka „half-SIM“ pomôže Telekom ušetriť nevyužité množstvo plastu.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom