Telekom oznámil zásadné zmeny v rámci svojho portfólia služieb s uvedením novej verzie balíkov služieb – Magenta 1. Táto aktualizácia predstavuje jednu z najvýraznejších zmien v ponuke Telekomu v posledných rokoch a prichádza s inovovaným konceptom spojovania a spravovania služieb, s dôrazom na flexibilitu a výhody pre zákazníkov.

Hlavné zmeny a výhody

Nová Magenta 1 umožňuje zákazníkom vybrať si, či chcú menej platiť za služby alebo získať viac benefitov. Napríklad, ak máš služby v celkovej hodnote 50 €, môže si zákazník vybrať lacnejšie platby a získať 10 % zľavu (v tomto prípade 5 €) na balík služieb, teda platí iba 45 € mesačne. Naopak, ak uprednostňuje viac benefitov, platí naďalej štandardnú sumu 50 €, no získa kredit 20 % z celkovej jeho mesačnej platby pre skladanie špeciálnych benefitov.

Zákazníci pritom majú možnosť vyberať z rôznych benefitov, vrátane darovania dát, rýchlejšieho optického internetu, Wi-Fi služby, extra TV balíčkov, HBO Max a ďalších. Každý benefit má svoju hodnotu, a zákazník si môže skladať benefity do výšky svojho kreditu z Magenta 1. Toto je zatiaľ základná ponuka benefitov, nové budú podľa Telekomu pravidelne pribúdať.

Aké benefity máš na výber?

Ak si zákazník nastaví ako hlavnú výhodu Magenta 1 kredit pre benefity, môže si vybrať z nasledujúcich možností:

 • 2x viac + darovanie dát (5 €)
 • Rýchlejší optický internet (5 €)
 • Wow Wi-Fi (1 až 12 €, podľa programu)
 • Extra TV balíček (1,97 €)
 • Magio TV viac (vyššia úroveň TV služby) (5 €)
 • HBO Max (6 €)
 • CANAL+ streamovacia služba (9,99 €)

Každý benefit má určitú hodnotu a zákazník si skladá benefity do výšky svojho kreditu z Magenta 1 – nie je možné ho navýšiť ani prekročiť.

Zákazníci majú možnosť spravovať svoje benefity priamo cez Telekom apku alebo Magenta 1 portál. Môžu meniť benefity každých 30 dní a hlavnú výhodu či typ Magenta 1 (menej platiť alebo viac získať) každých 90 dní.

Čo ak mám len paušál alebo jednú službu v Telekome a nie som členom Magenta 1? 

Dobrým príkladom je prechod napríklad z paušálu T Nekonečno HD, ktorý je jedinou službou zákazníka v Telekome. Po novom teda dostane nový druh paušálu adekvátny k jeho cene. Nebude musieť nič iné robiť, viazanosť ani dotáciu na zariadenie to neovplyvní. Mnohí klienti teda budú vedieť získať lepšie podmienky paušálu pri prechode zo starých na nové druhy.

Rozšírenie na fixné balíky služieb

Nová Magenta 1 bude dostupná aj pre fixné balíky služieb, čo znamená, že zákazníci si budú môcť vytvárať kombinácie pevného internetu, TV a pevnej linky.

Aké sú podmienky Magenta 1?
 • Na vstup do novej Magenty 1 treba aspoň 2 odlišné služby z kategórií: mobilný paušál, pevný internet, TV a pevná linka (t.j. nie iba dva mobilné paušály, ale vstúpi kombo TV+paušál / internet+pevná linka)
 • Po novom sa dá zložiť Magenta 1 aj z pevných služieb (j. ruší sa doterajší Chytrý balík)
 • Do Magenta 1 si môže zákazník vložiť či priniesť až 20 služieb. Čím viac služieb je v skupine, tým viac výhod získa. (Ruší sa doterajší limit troch pevných služieb a päť mobilných paušálov.)
 • Nová Magenta 1 má všetky služby písané na 1 rodné číslo alebo IČO (pri Magenta 1 Biznis).
 • Do Magenta 1 môžu vstúpiť iba nové paušály predstavené v septembri 2023, Bez záväzkov a Predplatenky.
 • Do Bez záväzkov a Predplatenky možno darovať max. 2 GB mesačne
 • Pre zákazníkov iba s jednou pevnou službou sa nezmení nič.

Predplatení zákazníci budú mať taktiež možnosť aktivovať špeciálne Magenta 1 Mixi balíčky s rôznymi objemami dát a ich platnosťou.

Telekom odporúča svojim zákazníkom využiť toto obdobie na zváženie zmien, keďže ide o výraznú transformáciu v systéme zliav a fungovania Magenta 1. Zákazníci majú možnosť odstúpiť od platnej zmluvy využívaných služieb do 30 dní od uvedenia novej Magenty 1, ak sa tak rozhodnú.

Aké sú Magenta 1 Mixi balíčky?

Predplatenky získajú po vstupe do Magenta 1 možnosť aktivácie špeciálnych Magenta 1 Mixi balíčkov, a to:

 • 30-dňových (5 GB za 3 € a 10 GB za 5 €)
 • týždňových (1+1 GB za 1,19 €, 2+2 GB za 1,69 €, 3+3 GB za 2,19 €)

Do novej Magenta 1 môžu vstúpiť zákazníci iba s novými paušálmi, preto bude Telekom v priebehu marca 2024 modernizovať portfólio z pôvodných T paušálov a T Biznis paušálov do nových rodín paušálov (zo septembra 2023). Zákazníci budú mať pripravený podobný profil paušálu alebo si budú môcť zvoliť na predajni či kontaktnom centre nový. Samotný presun klientov bude prebiehať podľa ich dátumu zúčtovanania (napríklad vždy 1. alebo 15. v mesiaci)

Zákazníci Telekomu môžeš pred týmito zmenami bez akejkoľvek zmluvnej pokuty odísť.

Zároveň budú vytvárané nové skupiny Magenta 1 od 1. marca 2024, ktoré musia splniť vyššie uvedené podmienky. Pri vzniku je automaticky nastavená ako hlavná výhoda nižšia platba (t.j. zľava 10 %) – ak chce zákazník ako hlavnú výhodu kredit na benefity, môže si ho zvoliť na predajni či kontaktnom centre alebo online. Po dohode s predajcom sa dá nastaviť aj zloženie benefitov. Viazanosti a zmluvné pokuty ostávajú po modernizáciách zachované.

Čo to znamená v praxi?
 • Ak zákazník napríklad využíval volania navzájom zadarmo, získa balík Telekom nekonečné volania do konca januára 2025, ak prejde do paušálu Spojenie alebo Biznis XS, resp. na Bez záväzkov a Predplatenke.
 • Ak zákazník využíval benefit 2x viac dát, minút a SMS, získa 2 GB mesačne pre paušály Spojenie či Biznis XS, resp. 5 GB mesačne pre ostatné nové Telekom a Telekom Biznis paušály, a to do konca januára 2025.
 • Ak zákazník prijal dáta za posledné 4 mesiace cez darovanie dát pri paušále Bez záväzkov či Predplatenke, získa do konca januára 2025 balík 2 GB dát mesačne.
 • Ak zákazníci aktívne využívali v pôvodnej Magenta 1 verzii benefity ako vyššiu rýchlosť na optike alebo Magenta TV archív, tiež ich budú môcť využívať do konca januára 2025.

Telekom pripravil pre zákazníkov aj špeciálnu stránku, na ktorej si budú môcť pozrieť ako sa im zmenia služby od 1. marca. Ak si budú chcieť prepísať služby z iného účastníka na seba, budú môcť využiť službu digitálny prepis vyhradená len pre členov skupiny. Po súhlase oboch strán prejdú služby na jedno rodné číslo, ktoré bude manažovať skupinu Magentu 1.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP