Nájsť dobrého spoločníka na cesty môže byť pomerne ťažká úloha. Notebook poskytuje často výborný výkon, ale zároveň aj vysokú hmotnosť a rozmery. Smartfón je zase malý a povedzme si pravdu, veľa na ňom nespravíme. Riešením môže byť práve tablet s odnímateľnou klávesnicou.

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Jedným z nich je Teclast Tbook 16 vo verzii Power. Jedná sa o 11,6 palcový tablet s hrúbkou 1 cm a hmotnosťou 897 g. Telo zariadenia je vytvorené zo zliatiny horčíka. Celkovým prevedením sa radí medzi napodobeniny slávneho tabletu Surface od spoločnosti Microsoft. Hlavnú inšpiráciu predstavuje zadný vyklápací stojan, ktorý je súčasťou tela a umožňuje pohodlnú prácu. Uprostred vrchného okraja zadnej strany je umiestnený hlavný 5MPx fotoaparát.


zdroj fotografie: Teclast

Zobraziť cenu Teclast TBook 16 Power v EU sklade

Prednú stranu zariadenia tvorí už spomínaný 11,6 palcový FullHD IPS displej. Na pravo od neho je umiestnené domovské tlačidlo Windows. Nad displejom je umiestnený sekundárny fotoaparát s rozlíšením 2 MPx. Konektory sú umiestnené na ľavej strane zariadenia a medzi nájdeme štandardný USB 3.0, USB-C, microHDMI, 3,5 mm zvukový jack, DC jack pre nabíjanie a čítačku SD kariet. Na spodnej hrane nájdeme ešte piny pre pripojenie doplnkového doku s klávesnicou. Na pravej strane sú umiestnené 2 stereo reproduktory.


zdroj fotografie: Teclast

Vnútornú výbavu otvára 64-bitový, 4-jadrový procesor Intel Atom Z8750 od spoločnosti Intel vyrábaný 14 nm technológiou. Základný takt procesora predstavuje 1,6 GHz, v prípade potreby sa dokáže vyšplhať až na 2,56 GHz. Pre porovnanie máme recenziu tabletu Vido W10 Elite, ktorý prichádza s procesorom Z8700, čo je trošku iná verzia, ale rozdiel je iba minimálny. Plynulý multitasking celému systému zabezpečuje až 8 GB RAM typu LPDDR3. Úložisko zariadenia typu eMMC dosahuje kapacitu 64 GB, čo je dostatok pre bežného používateľa. Do úvahy treba brať, že zariadenie prichádza so dual-boot funkcionalitou Windows 10 a Android 6.0, dochádza tak k rozdeleniu zvyšnej pamäte medzi oba operačné systémy. Obom operačným systémom nechýba podpora slovenského jazyka. O napájanie sa stará 8500 mAh batéria pri napätí 3,8 V. Jej nabíjanie môže prebiehať pomocou DC jacku alebo tiež cez USB Type-C port. Výrobca uvádza trvanie nabíjania pri napätí 5 V a prúde 2,5 A približne 5-8 hodín. Deklarovaná výdrž batérie predstavuje až 7 hodín prehrávania videa.


zdroj fotografie: Teclast

Samotný tablet Teclast Tbook 16 Power sa aktuálne predáva v krátkej akcii e-shopu Gearbest.com za iba 312 € z EU skladu (doprava +8€). Dokovacia klávesnica nie je súčasť základnej výbavy a je možné si ju objednať za 30 €. Stylus ešte nevstúpil do predaja.

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
0%
Páči sa mi to
100%
Chcem to
0%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
0%
Neznášam to
0%
O autorovi
Juraj Vasek
Som študent Gymnázia Viliama Paulinyho - Tótha v Martine. Venujem sa výrobe programov a webových stránok. Vlastnil som mobily ako iNew V3, Doogee DG550 a UMI Zero, Elephone P9000 a veľa ďalších. Aktuálne používam Xiaomi Mi5. V prípade akýchkoľvek otázok sa ma nebojte kontaktovať na [email protected]