Napodobeniny, alebo aj „fejky“ produktov od Apple sú pre niektorých čínskych výrobcov kľúčovým produktom v predajoch. Každoročne môžeme vidieť niekoľko falzifikátov nových iPhonov, ktoré dokonca prichádzajú vo viacerých generáciách a postupne sa viac a viac približujú originálu.

YouTube kanál EverythingApplePro sa v jednom z videí pozrel na zúbok práve takémuto klonu najnovšieho a najlepšie vybaveného iPhonu 11 Pro Max. Čínska napodobenina za asi 160 dolárov je pre bežného používateľa doslova na nerozoznanie od originálneho iPhonu.

Už v pri porovnaní balení originálu a napodobeniny môžeš vidieť, že si výrobca dal skutočne záležať. Obe balenia sa zhodujú rozmiestnením prvkov, ako sú texty, logá a zhodujú sa dokonca aj také detaily, ako miniatúrny QR kód či font textu písma. Obrázok zariadenia na obale napodobeniny je však o čosi bledší, ako pri originálnom iPhone a reflektívny nápis iPhone na napodobenine odráža svetlo o čosi viac.

Youtube/Screenshot

Po otvorení krabičky napodobeniny už môžeš vidieť samotný telefón a pri porovnaní je vidieť rozdiel vo farebnom odtieni a originálny iPhone má tiež o čosi hladšiu zadnú stenu ako falošný model. Logo, či rozmiestnenie kamier je úplne identické. Rozmiestnenie ovládacích prvkov po bokoch zariadenia sa mierne líši, no port na nabíjanie a reproduktory na spodnej strane sú ale pomerne identické. Redaktor však pri držaní napodobeniny v ruke mal pocit, že má v rukách skutočne prémiové zariadenie.

Youtube/Screenshot

Po zapnutí sa zobrazí logo Apple, no ihneď si môžeš všimnúť obrovskú spodnú bradu, ktorá sa od originálu značne líši. Čo sa však už číňanom nepodarilo napodobniť a za danú cenovku to zrejme ani nikdy nebude možné, je funkcia 3D Touch, či vyladenosť a autentickosť operačného systému. Chýba tu napríklad krok späť potiahnutím zo strany zariadenia, líšia sa aj mnohé animácie, ktoré sú navyše u napodobeniny spomalené.

Youtube/Screenshot

Ďalšie veľké rozdiely si môže používateľ všimnúť po otvorení aplikácie fotoaparátu. Keďže dva z troch objektívov na zadnej strane napodobeniny sú falošné šošovky, prirodzene bude v samotnej aplikácií chýbať množstvo funkcií.

Ani s dizajnom aplikácie sa autori napodobeniny príliš nevyhrali, pri priamom porovnaní oboch zariadení je vidieť značné rozdiely v rozmiestnení ovládacích prvkov.

Redaktor z EverythingApplePro vo svojom videu postrehol niekoľko ďalších drobných, ale aj väčších rozdielov, no zhrnutie je také, že za 160 dolárový smartfón sa jedná o skutočne podarenú napodobeninu.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom