Uniknutý screenshot obrazovky jedného zo zamestnancov Microsoftu obsahuje jednu nezvyčajnú ikonu. S najväčšou pravdepodobnosťou sa jedná o ikonu nového prehliadača Edge, ktorý bude bežať na Chromium engine.

Chris Heilmann, programový manažér pre web a webové prehliadače spoločnosti Microsoft, len pred pár dňami zavesil na svoj Twitter screenshot obrazovky svojho počítača. Pozorným fanúšikom však neunikla nová, doposiaľ neznáma ikona umiestnená medzi dobre známimi ikonami Edge a Chrome prehliadačov.

Táto ikona žlto-oranžovej farby v tvare písmená „E“ a s dodatočným nápisom „CAN“ tak s najväčšou pravdepodobnosťou bude logo pripravovaného prehliadača spoločnosti Microsoft, ktorý pobeží na Chromium engine od Google.

O tom, že sa na tejto fotografii nachádzalo niečo, čo bežní ľudia zatiaľ nemali vidieť, svedčí aj fakt, že fotografiu po niekoľkých minútach zo sociálnej siete odstránili. A keďže vzhľad loga je to jediné, čo zatiaľ máme, o ostatných veciach môžeme len špekulovať. Žlto-oranžové „éčko“ naznačuje, že nový prehliadač sa bude pravdepodobne volať rovnako ako ten aktuálny, teda Edge a úpravy pod povrchom bude označovať len nová farba.

Nápis „CAN“ znamená, že sa jedná o takzvanú „Canary“ verziu, ktorá je určená výhradne pre vývojárov a na finálnej verzii by sa preto nemal nachádzať a vôbec už len to, že sa tento prehliadač nachádza v počítači jedného zo zamestnancov svedčí o tom, že Microsoft na tejto novinke usilovne pracuje a my sa jej tak snáď už čoskoro dočkáme.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom