Pred pár dňami sme sa stali svedkami predstavenia najnovšej generácie iPhonov. Apple sa rozhodol pre vylepšenia hlavne v oblasti softvéru či fotoaparátu, no predstavil aj viacero skvelých noviniek. Ako je už zvykom, tak za všetko si pýta aj poriadne mastnú sumu, ktorá ťa donúti nazrieť poriadne hlboko do tvojej peňaženky.

Väčšina fanúšikov značky Apple už určite netrpezlivo čaká na deň, kedy si budú môcť zadovážiť dlho očakávaný iPhone 11. Okrem obchodov však nová generácia iPhonov už čoskoro obohatí ponuku aj slovenských mobilných operátorov.

Niektorí operátori poskytujú svojim zákazníkom možnosť vziať si nové zariadenia na paušál za zvýhodnené ceny. Navyše v niektorých prípadoch si môžeš zvoliť úhradu určitej čiastky a zvyšnú časť si môžeš rozrátať do mesačných splátok, čím menej zaťažíš tvoj rozpočet.

Telekom ponúkne všetky verzie

V Telekome sa začína predpredaj nových iPhonov 11, iPhone 11 Pro a iPhone 11 Pro Max už dnes 13. septembra v poobedňajších hodinách. Štart predaja je naplánovaný na 20. septembra. Už teraz je teda jasné, že Telekom bude mať v ponuke všetky tri verzie, čo určite poteší všetkých záujemcov. Presné farebné a pamäťové verzie však Telekom upresní na budúci týždeň.

„Určite sa chceme predzásobiť na samotný štart a postupne mať k dispozícii ďalšie kusy, ale veľa závisí od dodávok výrobcu. Predávať budeme aj naďalej niektoré staršie modely ako iPhone 8, postupne budeme dopredávať modely iPhone XR, XS a XS Max, u ktorých očakávame mierne zlacnenie,“ uviedol pre FonTech.sk hovorca spoločnosti Michal Korec.

V Telekome sú zvedaví, ako zákazníci zareagujú na slovenský štart noviniek. K iPhonom nebudú pridávať žiadne darčeky, no samozrejmosťou bude určitá dotácia k paušálom ÁNO, podľa výšky programu. Medzi najpredávanejšie modely iPhonov v Telekome patrí jednoznačne iPhone 6 za ktorým nasledujú iPhone 5, iPhone 5S, iPhone 4S a iPhone 7. To však neznamená, že modely ako iPhone 8, X či XR alebo XS neboli úspešné.

„Za posledných 5 rokov sa totiž zmenila aj celková ponuka iPhonov. V prvých rokoch Apple uvádzal iba jeden nový model  a paralelne predával aj jeden-dva staršie. Od roku 2013 však Apple uvádza viacero modelov svojich zariadení, čím sa záujem oproti minulosti rozloží medzi viaceré modely,“ dodal pre FonTech.sk Michal Korec.

V o2 a Orange sú s informáciami zatiaľ opatrní

V O2 boli o niečo stručnejší. Predaj taktiež odštartujú 20. septembra, pričom dostupnosť farebných prevedení a cien upresnia na budúci týždeň.

„Kvôli ponuke iPhonov otvoríme predajne ešte v predstihu štandardných otváracích hodín. Z novej ponuky si budú môcť naši zákazníci vyberať iPhony k svojim paušálom už od 0 eur,“ uviedla pre FonTech.sk hovorkyňa spoločnosti O2 Tereza Molnár.

Orange prezradil len dátum predaja, ktorý je rovnaký ako v prípade Telekom či O2. O pamäťových verziách, dostupných farbách a ďalších podrobnostiach bude Orange, na základe ich vyjadrenia, informovať neskôr.

Zobraziť celú galériu (0)
Marques Brownlee /YouTube

Môžeme očakávať, že aj na Slovensku bude o nové iPhony veľký záujem, pričom väčšina zákazníkov využije hlavne možnosti dotácie od mobilných operátorov.

Zaujímavé bude sledovať predovšetkým to, ktorá verzia sa stane tou najpredávanejšou. Je však veľmi pravdepodobné, že to bude práve najlacnejšia verzia. O tom, ako sa nové iPhony predávajú, ťa budeme určite informovať v našich ďalších článkoch.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom