Technologický gigant Samsung sa už niekoľko rokov drží svojich zvykov v rámci predstavovania nových smartfónov. Okolo marca uzre svetlo sveta séria Galaxy S a koncom leta séria Galaxy Note. Predaje všetkých troch verzií Samsung Galaxy S20 sú už v plnom prúde, no čoraz viac sa začína hovoriť o tom, ako bude vyzerať nový najväčší smartfón z rodiny juhokórejského výrobcu. O téme informuje Engadget.

Aj tentokrát sa teda očakáva, že nový Samsung Galaxy Note 20 by mal byť predstavený niekedy v auguste. Nie je žiadnym tajomstvom, že Samsung si požičiava niektoré prvky zo série Galaxy S. Tento rok tomu nebude inak a očakáva sa, že ich môže byť viac ako obvykle.

Prvé, čo si človek všimne, je rozhodne dizajn. Únikov ohľadne dizajnu bolo už niekoľko, no zdá sa, že konečný bude ten od známeho používateľa Evana Blassa, známeho pod prezývkou @OnLeaks, ktorý kombinuje vzhľad Galaxy Note 10 a Galaxy S20.

Samsung Galaxy Note 20 dostane zrejme 6,7-palcový displej podobne ako Samsung Galaxy S20+, pričom zväčšená verzia by mala naopak ponúknuť až 6,9-palcový displej, podobne ako má Galaxy S20 Ultra. Samozrejmosťou bude výrez v prednej časti na selfie kameru, pričom oba displeje ponúknu aj obnovovaciu frekvenciu 120 Hz.

Čo sa týka tlačidiel, ľavá strana stane úplne prázdna. Bude totiž domovom pre pero S-Pen, ktoré sa vysunie zo spodnej časti. Pravá strana je domovom pre tlačidlá na ovládanie hlasitosti a zapínanie. e mať k dispozícii.

Oba smartfóny by rovnako mali obsahovať minimálne jeden kamerový modul zo súčasnej Galaxy S20 Ultra. Dá sa preto očakávať, že takmer s istotou príde aj 100-násobné priblíženie či nahrávanie 8K videa.

Zobraziť celú galériu (0)
Ishan Agarwal/Twitter

Čo sa výkonu týka, Galaxy Note 20 by mal byť o niečo výkonnejší v porovnaní so smartfónmi série Galaxy S20. Pre americký trh použije gigant procesor Snapdragon a pre Európu je pripravený Exynos. Taktiež sa očakáva veľká batéria a pamäť RAM. Ceny a ani konkrétny dátum predstavenia známe nie sú.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom