Nový Samsung Galaxy S20 Ultra 5G sa prezentuje ako technologicky najpokročilejšia novinka spomedzi týchto smartfónov a skutočne to dokazuje v každom smere. Jeho obrovský displej pritiahne zrak používateľa zakaždým a poskytne mu dokonalý zážitok z pozerania obsahu aj vďaka 120 Hz obnovovacej frekvencii a ešte menšej diere pre selfie fotoaparát. Čerešničkou na torte je podpora novej generácie 5G siete.

Samsung nasadil do toho modelu svoje najlepšie technológie, ktoré poskytnú používateľom jedinečný zážitok, a to nielen po výkonovej stránke, ale aj pri prehliadaní internetu a fotografovaní. Každý aspekt tejto novinky bol navrhnutý s ohľadom na vysoké štandardy a inovácie, aké v inom smartfóne nenájdeme. Elegantná konštrukcia s hrúbkou len 8,8 mm teda v sebe skrýva obrovský potenciál. Aj nový Samsung Galaxy S20 Ultra 5G sme osobne vyskúšali ešte pred oficiálnym predstavením.

Jedinečný fotoaparát s obrovským priblížením

Pozornosť si pýta už samotný Dynamic AMOLED 2X displej s QHD+ rozlíšením (120 Hz, žiaľ, funguje len pri FullHD+ rozlíšení), pomerom strán 20:9 a obrovskou uhlopriečkou až 6,9″. V displeji nájdeme aj vstavaný ultrazvukový snímač odtlačkov prstov pre bezpečné a pohodlné odomykanie smartfónu.

Zobraziť celú galériu (0)
Dávid Igaz / FonTech

Nenechaj si ujsť
Samsung Galaxy S20 prepisuje schopnosti mobilnej fotografie 8K videom a krásnym vzhľadom

Rámiky okolo obrazovky sú však tenšie ako kedykoľvek predtým a vďaka tomu dosahuje pomer displeja k telu zariadenia až 90 %. Pod horným rámikom sa v strede nachádza iba 3,5 mm otvor pre selfie fotoaparát.

Zobraziť celú galériu (0)
Dávid Igaz / FonTech

Aj Galaxy S20 Ultra 5G ponúka špičkové reproduktory AKG s technológiou Dolby Atmos, no od ostatných ho odlišujú najmä prémiové fotoaparáty, ktoré ponúkajú rovnaký 12 MPx ultraširokouhlý objektív, no v prípade teleobjektívu tu nájdeme 48 MPx snímač s clonou f/3.5 a hlavný fotoaparát dostal až 108 MPx snímač s clonou f/1.8 pre dokonalé a ostré snímky. Pri približovaní obrazu je možné využiť 10-násobný hybridný optický zoom bez straty kvality, alebo až 100-násobný „Space Zoom“, ktorý priblíži záber aj na veľké vzdialenosti. Nezabudlo sa ani na ToF senzor.

Dávid Igaz / FonTech

Špičkovú kvalitu nočných záberov Samsung dosiahol využitím technológie Nona Binning, ktorá spája niekoľko pixelov do väčších blokov a pri nízkom osvetlení tak dokáže 108 MPx snímač vytvoriť kvalitnejšiu 12 MPx fotografiu s clonou f/2.4.

Navyše je tento snímač takmer 3-násobne väčší ako u modelu Galaxy S10. S funkciou Single Take je aj s týmto modelom možné vytvoriť na jeden záber až 14 fotografií, pričom Samsung ponúka množstvo softvérových vylepšení, vrátane umelej inteligencie, ktorá zachytí ten najlepší moment v rôznych scénach (v tomto prípade dostane používateľ na výber niekoľko fotografií, videí či GIFká). Absolútnou novinkou je v tomto prípade potom 8K video, ktoré posúva hranice mobilnej fotografie. Softvérovo je k dispozícii aj možnosť vytvoriť fotografiu z hociktorej časti 8K videa, a to aj dodatočne už po natočení videa.

Zobraziť celú galériu (0)
Dávid Igaz / FonTech

Túto novinku poháňa rovnaký procesor ako Galaxy S20 a S20+, no tentokrát má používateľ k dispozícii až 12 GB RAM pri verzii so 128 GB ROM a neuveriteľných 16 GB RAM v prípade variantu s 512 GB ROM, ktorý však bude dostupný iba na oficiálnych stránkach výrobcu a v značkových predajniach. Vďaka svojej rozmernej konštrukcii mohol výrobca využiť aj veľkú 5 000 mAh batériu, ktorá mu dodá dostatok energie na celý deň.

Navyše ponúka aj reverzibilné nabíjanie, pri ktorom môže smartfón nabíjať bezdrôtovo iné zariadenia. Konštrukcia celého zariadenia je aj v tomto prípade odolná voči vode a prachu, čo garantuje certifikácia IP68. Narozdiel od Galaxy S20 a S20+ (Gorilla Glass 3) je na zadnej stene odolné sklo Gorilla Glass 6. generácie. V Galaxy S20 Ultra 5G samozrejme nechýba podpora 5G pripojenia a technológií sub-6 a mmWave. Už sa nevieme dočkať, keď zariadenie dostaneme do rúk na Slovensku a poriadne vyskúšame všetky jeho nové aspekty.

Ďalšie detailné fotografie modelu Galaxy S20 Ultra 5G: 

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP