Aktualizované 23.03.2023

Mapy v novom Counter-Strike 2 prejdú viacerými zmenami – niektoré budú výhradne kozmetické, no nájdu sa aj také mapy, ktoré prejdú zásadnými zmenami. Napríklad Overpass prešiel hneď sériou zmien, zatiaľ čo legendárny Dust 2 zostáva takmer identický.

Množstvo máp vývojári z Valve zverejnili na oficiálnom webe hry, pričom ich ukázali pred aj po zmenách. Vďaka tomu máme príležitosť priamo nové mapy porovnať s ich momentálnymi ekvivalentami. Všetky zverejnené zábery si môžeš pozrieť v galérii nižšie, určite to stojí za to.

Prepracované mapy v Counter-Strike 2. Niektoré prešli zásadnými zmenami

Pôvodný článok:

Konečne je to tu. Legendárny Counter-Strike: Global Offensive vystrieda Counter-Strike 2. Valve dnes oznámilo hru spolu s množstvom nových informácií prostredníctvom oficiálneho webu. Hra je momentálne vo fáze limitovaného testovania, verejnosti bude sprístupnená v lete.

Zmení sa to najdôležitejšie

Nová hra ponúkne vylepšené a prepracované mapy, na ktoré sa budeš môcť pozerať pri výrazne vylepšenej grafike. Koniec koncov, od vydania Counter-Strike: Global Offensive už prešlo takmer 11 rokov.

Counter-Strike 2 bude využívať možnosti herného enginu Source 2. Vývojári sa podľa dostupných informácií zamerali najmä na fyziku modelov a svetla. Neopomenuli ale ani špeciálne efekty, ktoré prinesú kvalitnejšie výbuchy či krv.

Hráči sa tiež už nebudú musieť báť nízkeho tickratu, ktorý mnohých iritoval – predovšetkým na vysoko kompetitívnej úrovni. Odteraz bude komunikácia medzi serverom a počítačom „okamžitá“, respektíve ju bude obmedzovať len rýchlosť a odozva pripojenia. Hra za to vďačí novej architektúre.

Jednou z ďalších vecí, na ktorých vývojári zapracovali sú úplne nové dymové granáty. Tie odteraz budú vytvárať responzívne oblaky dymu, čo má veľmi pomôcť v taktizovaní.

Dočkáme sa ho už tento rok v lete

Už teraz sa môžeš pridať do limitovaného testovania. „Hráči sú vyberaní na základe viacerých faktorov, ktoré vývojový tím Counter-Strike 2 považuje za dôležité, vrátane (ale nielen) nedávneho času hrania na oficiálnych serveroch spoločnosti Valve, faktora dôveryhodnosti a postavenia účtu Steam,“ píše Steam.

Ak sme vás vybrali na účasť v obmedzenom teste hry Counter-Strike 2, v hlavnej ponuke hry CS:GO sa zobrazí oznámenie,“ pokračuje Steam. Podľa týchto informácií usudzujeme, že neexistuje spôsob, ako môžeš o pridanie do testovania požiadať sám. Musí ťa vybrať samotná hra, následkom čoho dostaneš pozvánku.

Oficiálne vydanie pre verejnosť bolo spoločnosťou potvrdené na leto 2023, no konkrétny deň nepoznáme. Vývojáro ďalej uvádzajú, že v nasledujúcich mesiacoch budú postupne na verejnosť púšťať ďalšie informácie.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP