Elektrický hatchback Volkswagen ID.3, ktorý by mohol prevziať štafetu po populárnom Golfe, to bude mať na trhu zrejme ťažké. Ako naznačujú oficiálne nemecké cenovky, ktoré Volkswagen iba dnes odhalil, ID.3 zrejme nebude elektromobil pre masy, informuje Electrive.

Konfigurátor pre elektrický ID.3 už bol oficiálne spustený na nemeckom trhu a ostatné európske krajiny by tak mali čoskoro nasledovať. Aj napriek prvotným problémom s uvedením na trh to zdá sa Volkswagen konečne dotiahol do úspešného konca.

VW

Koniec koncov, ani pri oficiálnom vydaní elektromobilu Volkswagen ID.3 zákazníci okamžite nedostanú „dokonalé“ auto so všetkými sľúbenými vlastnosťami. Tí, ktorí si už predobjednali limitovanú „1st“ edíciu, konečne môžu záväzne potvrdiť svoje objednávky.

Ak však budú chcieť mať svoje vozidlo doma čo najskôr (najskôr niekedy začiatkom septembra), musia oželieť niekoľko funkcií, ktoré im do vozidla pridajú až neskôr.

Jedná sa o funkcie Distance Feature, App Connect a prvým dodaným modelom bude taktiež chýbať parkovací asistent. Tieto vychytávky budú majiteľom doinštalované neskôr v autorizovaných servisoch Volkswagen. Majitelia, ktorí si auto predobjednali však môžu zvoliť neskorší dátum dodania, kedy už bude ich ID.3 disponovať všetkými funkciami.

VW

Výhody predobjednávky „1st“ edície spočívajú v tom, že majitelia si dokáži vybrať zo 4 farebných prevedení bez extra poplatku. Všetky verzie výbavy, teda ID.3 Pro, ID.3 Pro Plus a ID.3 Pro Max, budú vo 1st edícii disponovať 58 kWh batériou, ktorá zabezpečí dojazd 420 km podľa WLTP a elektromotorom s výkonom 150 kW motorom, ktorý je umiestnený vzadu.

No a ako sú na tom spomínané cenovky? Základná verzia ID.3 „First Edition“ štartuje v Nemecku na sume 39 995 €. ID.3 vo vyššej Plus výbave bude stáť 45 995 € a najvyššia výbava s označením Max vyjde budúceho majiteľa na 49 995 €.

Samozrejme, úplne finálna cena na Slovensku sa bude odvíjať aj od dotácií, ktoré bude možné na toto auto získať. Od odhadovaných cenoviek, o ktorých sme ťa informovali ešte koncom minulého roka, sa teda oficiálna cena príliš nelíši. Všetky modely sú tak lacnejšie iba o 5 €.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom