Pred pár týždňami nežil internet ničím iným, ako kauzou Huawei vs. vláda USA. Nakoniec to síce dopadlo relatívne dobre pre obe strany, avšak spoločnosť Huawei si pripravila záchrannú brzdu v podobe vlastného operačného systému Hongmeng OS. Ten je oproti klasickému Androidu oveľa rýchlejší a hoci smartfóny získali certifikáciu od Google, dočkať by sme sa ho mali už v tomto roku. 

Portál Gizmozchina informuje o tom, že pripravovaný systém od Huawei, ktorý nesie názov Hongmeng OS, alebo tiež Ark OS je plynulejší až o 24 %, pričom odozva systému je oproti Androidu lepšia o 44 % a rýchlosť aplikácií tretích strán sa zlepšila až o 60 %.

Tieto zmeny sú dosiahli vďaka špeciálne navrhnutému ARK kompilátoru, ktorý prostredníctvom optimalizácie na samotnej architektúre systému masívne zlepšuje jeho výkon. Už onedlho by pritom tento nástroj mohol byť zverejnený ako open-source, aby ho mohli využívať aj ostatní vývojári.

Zlepší sa aj Android?

V rámci toho spoločnosť Huawei usporiada v období 9. – 11. augusta vývojársku konferenciu pre globálnych partnerov v čínskom meste Songshan. Generálny riaditeľ Yu Chengdong má predniesť významné oznámenie, ktoré má podľa správ súvisieť s predstavením ARK kompilátora ako open-source nástroja. Podľa jeho slov chce uviesť do praxe nové, inovačné technológie, ktoré spravia ľudí šťastnými.

HuaweiCentral: Pozvánka na vývojársku konferenciu od Huawei

Okrem toho má byť oficiálne predstavený aj samotný operačný systém Hongmeng OS, ktorý nebude určený len pre smartfóny, ale bude môcť fungovať na celej rade zariadení. To je koniec koncov možné vidieť aj na plagáte vyššie, kde každé zariadenie je označené piktogramom s „H“.

Ak by sa však nakoniec Huawei rozhodol zverejniť verejnosti ich ARK kompilátor, mohlo by to vo finále pomôcť aj samotnému Androidu. Ten by mohol byť oveľa rýchlejší a plynulejší, čím by sa v tomto smere ešte viac zmenšili rozdiely medzi Androidom a iOS.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom