Zdá sa, že posledné dni začínajú predstavovať pomyselné bojové poli v rámci novo predstavených smartfónov. Konferencia Samsungu v americkom San Francisu ešte takmer neskončila a už tu máme MWC v slnečnej Barcelone, kde sa dejú ďalšie takmer neuveriteľné veci.

Hovorí sa, že Samsung Galaxy S10e prichádza ako priamy konkurent iPhonu Xr, no po dnešnom predstavení z dielne Huawei je porovnanie Samsungu Galaxy Fold so skladacou novinkou Huawei oveľa reálnejšie. Aj napriek tomu, že Huawei Mate X bude dostupný až niekedy v polovici roka, do boja s Galaxy Fold sa púšťa už teraz. Poďme si teda porovnať hlavné špecifikácie, ktoré by mohli napovedať, kto bude v tomto súboji víťazom.

Samsung Galaxy Fold Huawei Mate X
Hlavný displej 7,3″ AMOLED s výrezom
1536 x 2152 pixelov
 8″ AMOLED bez výrezu
2480 x 2200 pixelov
Dodaročný displej 4,6-palcový Super AMOLED displej Veľkosti displeja v zloženom stave sú 6,6-palcov na prednej a 6,38-palcov na zadnej strane
Zabezpečenie Snímač odtlačkov prstov v tlačidle prebudenia Snímač odtlačkov prstov v tlačidle prebudenia
Procesor Qualcomn Snapdragon 855 / 7 nm Kirin 980/ 7 nm 
5G rýchlosť až 2,3 Gbps rýchlosť až 4,6 Gbps
RAM 12 GB 8 GB
Úložisko 512 GB 512 GB
Fotoaparát Celkovo 6 kamier
3 predné: 10 + 10 + 8 Mpx
3 zadné: 12 + 12 + 12Mpx /hlavný/telefoto/širokouhlý
Leica Triple Camera 
hlavný/telefoto/širokouhlý
Batéria 4 380 mAh 4 500 mAh
Nabíjanie Samsung Fast Charge Huawei SuperCharge 55W
Cena cca 1 745 € cca 2 299 €
Dostupnosť 26. apríl  polovica roka 2019

Pri porovnaní však čísla neznamenajú všetko, čo platí aj v tomto prípade. Prvé dojmy hovoria o tom, že v prípade Huawei Mate X prišlo lepšie riešenie v podobe displeja, ktorý sa skladá do vonkajšej strany, čo zabezpečilo ponechanie pomerne veľkého displeja a príjemné používanie. V prípade Galaxy Fold je 4,6-palcový displej predsa len trocha malý a nie veľmi efektívny.

Prečítajte si tiež!
Huawei Mate X oficiálne: Najlepší skladateľný smartfón doteraz s revolučnými technológiami a cenou viac ako 2000 €

Viacerí teda považujú za výhodu displej Huawei Mate X, ktorý navyše nedisponuje ani žiadnym výrezom. Ako si si mohol všimnúť aj vo vyššie priloženej tabuľke, výdrž batérie taktiež prihráva skóre spoločnosti Huawei, no na druhej strane uberá body cena, ktorá predstavuje sumu viac než 2 000 €. V oboch prípadoch však nejde o nahradenie vlajkových lodí, ani zariadenia pre bežných zákazníkov.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom