Len pred týždňom sme ťa informovali o kanadskej spoločnosti Ingenext, ktorá ponúka softvérové „zvýšenie“ výkonu Modelu 3 za menší poplatok než samotná Tesla. Automobilka začala proti hackerom neskôr bojovať bezpečnostným upozornením v aktualizácii softvéru, ktorú sa však Ingenextu najnovšie podarilo šikovne obísť, píše Electrek.

Hackeri vyvinuli ďalšie zariadenie, ponúkne aj nové funkcie

Muskova automobilka ponúka od konca minulého roka softvérové „zvýšenie“ výkonu na Model 3 Long Range, ktoré za poplatok 2000 dolárov odomkne 50 konských síl navyše a zlepší zrýchlenie elektromobilu.

Nie každému sa však chce takáto suma platiť, čo si uvedomila aj kanadská spoločnosť Ingenext, ktorá vyvinula zariadenie BOOST 50 umožňujúce odomknúť túto vlastnosť jednoduchým pripojením do hlavnej obrazovky a ponúkla ho najprv za polovičnú cenu, pričom momentálne stojí 1433 dolárov. Okrem výkonu tak získajú aj niekoľko ďalších funkcií od Ingenextu, ako napríklad režim Drift, ktorý deaktivuje kontrolu trakcie.

Toto obchádzanie si však onedlho všimla Tesla, ktorá v najnovšej aktualizácii softvéru začala rozposielať jeho vlastníkom upozornenie, ktoré varuje pred nekompatibilnou úpravou vozidla a hrozí potenciálnym rizikom poškodenia či zastavenia vozidla.

Netrvalo dlho a úder vracia tentokrát Ingenext, ktorému sa túto opravu nepodarilo obísť priamo v softvéri, a tak vytvoril doplnkové zariadenie s názvom BONUS Module, po ktorého pripojení do systému vozidla sa upozornenie prestane zobrazovať.

BONUS Module bude majiteľom BOOST 50 doručený úplne bezplatne, pričom okrem opravy problému prinesie aj niekoľko nových funkcií, ako napríklad zjednodušené ovládanie vyhrievania zadných sedadiel, ambientné osvetlenie v interiéri, automatické otváranie dverí vodiča a batožinových priestorov, manuálne ovládanie stieračov či zber dát o batérii. Novým zákazníkom bude tento modul k dispozícii samostatne za cenu 595 dolárov.

Zakladateľ spoločnosti Guillaume André tiež pre portál Electrek uviedol, že v budúcnosti budú podobným opravným aktualizáciám od Tesly schopní čeliť vlastnými softvérovými úpravami.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom