Tesla už dlhšiu dobu ponúka doplnkové softvérové rozšírenie pre Model 3, ktoré dokáže odomknúť plný výkon motora. Niektoré spoločnosti, ako napríklad kanadský Ingenext, však ponúkajú jeho odomknutie za menší poplatok než automobilka, čo využilo mnoho majiteľov elektromobilu. Tí však teraz čelia problémom, ktoré im spôsobuje najnovšia softvérová aktualizácia, píše Electrek.

Zvýšenie výkonu za polovičnú cenu

Muskova automobilka má vo svojom portfóliu veľké množstvo príplatkových výbav, ktoré napríklad v minulosti zahŕňali aj odomknutie plnej kapacity energie akumulátorov na Modeloch S a X, ktoré spoločnosť predávala so 75 kWh batériou uzamknutou na 60 kWh.

Tesla však od decembra minulého roka ponúka aj softvérové „zvýšenie“ výkonu na Model 3 Long Range, ktoré za príplatok 2000 dolárov odomkne približne 50 konských síl a zlepší zrýchlenie elektromobilu z 0 na 97 km/h na 3,9 sekundy, pričom v základe túto rýchlosť dosiahne za 4,4 sekundy.

Práce sa však chytila aj kanadská spoločnosť Ingenext, ktorá vyvinula zariadenie BOOST 50 umožňujúce odomknúť túto vlastnosť a ponúkla ho najprv za polovičnú cenu, pričom momentálne stojí 1433 dolárov.

Vlastníkom Modelu 3 ho pritom stačí zapojiť do hlavnej obrazovky MCU (Media Control Unit) a okrem 50 koní tak získajú aj niekoľko ďalších funkcií od Ingenextu, ako napríklad režim Drift, ktorý deaktivuje kontrolu trakcie.

Prečítaj si tiež
Tesly budú prehrávať hudbu z bezpečnostných reproduktorov. Len preto, že ju má rád Elon Musk

Netrvalo však dlho kým si toto zariadenie všimla aj samotná Tesla, ktorá proti nemu najnovšie začala bojovať. Po najnovšej softvérovej aktualizácii elektromobilu sa totiž niektorým jeho vlastníkom začalo zobrazovať upozornenie, ktoré varuje pred nekompatibilnou úpravou vozidla a hrozí potenciálnym rizikom poškodenia či zastavenia vozidla.

Zobraziť celú galériu (1)
Reddit / Potato3838

Zakladateľ spoločnosti Guillaume André pre portál Electrek potvrdil, že problém existuje, a uviedol, že svojim klientom poslali upozornenie, aby aktualizáciu nesťahovali, pričom podľa jeho informácií si ju stiahli iba traja zákazníci Ingenextu.

Spoločnosť už dokonca pracuje na vlastnej oprave problému, ktorá umožní majiteľom BOOST 50 stiahnuť túto aktualizáciu bez problémov. Podľa Andrého by to malo trvať maximálne dva týždne.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom