banner-mate-8
Rok 2015 bol pre Huawei veľmi úspešný ako na domácom trhu, tak aj mimo neho. Celkovo spoločnosť predala viac ako 100 miliónov smartfónov a z toho dokonca až 40 % bolo predaných mimo domáci trh, teda Čínu. Aby sa spoločnosti aj naďalej darilo a v tomto roku priniesla ešte lepšie výsledky, bude potrebné prísť s množstvom zaujímavých produktov. Jedným z nich by mal byť hybridný tablet a tým ďalším známym je nová vlajková loď medzi smartfónmi – Huawei P9.

Sleduj FónyzČíny.sk aj na FacebookuGoogle+ Instagrame!

Už dlhšie sa povráva, že Huawei P9 príde narozdiel od staršieho modelu P8 až v štyroch verziách, kým v prípade Huawei P8 to boli tri. Dostupné informácie boli vtedy ale dosť strohé. Dnes sa však na stránkach čínskeho certifikačného úradu 3C objavili 4 nové smartfóny pod názvami EAV-AL10, EAV-AL00, VNS-AL00 a VNS-CL00, pričom to pravdepodobne budú varianty novej Huawei P9-ky. Výbava bude údajne zahŕňať vylepšenú verziu procesoru Kirin 950, ktorá by sa mala volať Kirin 955 a taktovaná bude na 2.5 GHz. USB Type-C konektor vo verzii 2.0 a menšia 2 900 mAh batéria bude disponovať 5V / 2A rýchlym nabíjaním. Známa je aj prítomnosť dvojice 12 MPx fotoaparátov na zadnej strane, kým na prednej strane by to mal byť 8 MPx snímač. Huawei to s rozlíšením 5.2-palcového displeja nebude preháňať a ostane pri FullHD rozlíšení.

Huawei P8 Lite môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>huawei p9 3c

Niet pochýb o tom, že Huawei P9 bude veľmi výkonné zariadenie. Cena tohto smartfónu by sa mala pohybovať na úrovni 2 888 Yuanov, čo je prijateľných 398 €. Narozdiel od väčšiny vlajkových lodí ho však neuvidíme na MWC 2016, ale na samostatnom podujatí.

Nedávno uniknutý render Huawei P9

Render Huawei P9

Všetky doteraz známe špecifikácie Huawei P9 (neoficiálne): 

Displej 5.2-palcový s FullHD rozlíšením
Procesor Osemjadrový Kirin 955 taktovaný na 2.5 GHz
Pamäť RAM 4 GB
Kapacita úložiska 32 GB / 64 GB
Zadný fotoaparát Duálny, 12 Mpx (jeden farebný, jeden čiernobiely snímač s funkciami ako hĺbka ostrosti)
Predný fotoaparát 8 Mpx
Batéria 2 900 mAh batéria s 5V 2A rýchlym nabíjaním
USB konektor USB type-C v2.0
Farebné varianty Ružovo-zlaté (ďalšie zatiaľ nie sú známe)
Cena 398 €
Predstavenie Niekedy po skončení MWC 2016

Zdroj: Gizmochina.com

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP