banner-honor5x
Spoločnosti Huawei sa v roku 2015 podaril úchvatný kúsok, keď ich predaje dosiahli viac ako 100 miliónov smartfónov. Znamenalo to medziročný nárast až o 45 %. Väčšina zariadení bola samozrejme predaná v domácej Číne, no celkom zaujímavo znejú aj výsledky z predajov mimo Číny.

Sleduj FónyzČíny.sk aj na FacebookuGoogle+ Instagrame!

Podľa najnovších informácií od jedného čínskeho analytika, Huawei predal viac ako 40 % všetkých smartfónov mimo domáceho trhu, teda Číny. Pre upresnenie, celkovo Huawei predal 109,015 miliónov kusov smartfónov, z čoho sa okolo 63 miliónov predalo na domácom trhu, v Číne. Činí to teda 58 % z celkového podielu. Z tohoto vyplýva, že zvyšných 42 % bolo predaných mimo Číny. Napriek týmto číslám sa spoločnosti stále nepodarilo dostať na prvé miesto v Číne v predaji smartfónov. Na prvom mieste sa drží Xiaomi, ktorého generálny riaditeľ nedávno oznámil, že ich predaje sa vyšplhali na 70 miliónov. Xiaomi síce malo cieľ predať aspoň 80 miliónov smartfónov, no napriek horším číslám, aké Xiaomi neočakávalo, sa mu podarilo stať sa výrobcom s najlepšími predajnými výsledkami v Číne.

Huawei P8 môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>Súčasná vlajková loď Huawei P8

Súčasná vlajková loď Huawei P8

Xiaomi má však ešte dlhú cestu k dobehnutiu Huawei-u na medzinárodnom trhu. Huawei má na ňom totiž už teraz veľmi silný vplyv a svojím vstupom na americký trh so smartfónmi ako Honor 5X alebo Mate 8 sa tieto čísla pravdepodobne ešte budú zvyšovať. Rozdiel v predajoch medzi týmito dvomi výrobcami je 30 miliónov kusov, čo značí, že Xiaomi sa ešte tak skoro dobehnúť Huawei nepodarí.

 Zdroj: Gizmochina.com

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP