Fenomén UFO, alebo ako CIA preferuje UAP (Unidentified Aerial Phenomena), je už dlhodobo populárna a zároveň nesmierne kontroverzná téma. Práve svojou kontroverznosťou a mnohými príbehmi hraničiacimi s bláznovstvom si UFO či UAP vyslúžili mnoho kritiky a posmeškov.

Zdá sa však, že karta sa postupne začína obracať a minimálne americká armáda začala v posledných rokoch tento fenomén brať nesmierne vážne. O téme informoval portál Futurism.

Hoci vláda Spojených štátov pozmenila svoje oficiálne stanovisko a „zo dňa na deň“ prestala UAP ignorovať, v akademickej a priemyselnej sfére ide stále o pomerne kontroverznú tému sprevádzanú posmechom, či nemiestnymi poznámkami o „mimozemšťanoch“, informuje portál NBCNews.

Pixabay

To sa určite nepáči Rizwanovi Virkovi, zakladateľovi startupu Play Labs a absolventovi prestížnej univerzity MIT, podľa ktorého ak nebudeme brať tieto správy o UAP vážne, urobíme obrovskú chybu. Vo svojom príspevku publikovanom na portáli NBCNews, vyjadril svoje rozhorčenie nad vzniknutou situáciou.

Podľa Virkových slov by študovanie UAP mohlo viesť k pochopeniu „nášho miesta vo vesmíre, k pokroku v oblasti materiálových vied, biológie, kvantovej fyziky, kozmológie či dokonca spoločenských vied“.

Vo finále by pre vedcov zaoberajúcich sa touto problematikou, respektíve vedcov, ktorí sa neboja kvôli krátkodobému zosmiešňovaniu tento fenomén študovať, mala byť odmena v podobe niekoľkých Nobelových cien či dokonca objavenie nových fyzikálnych zákonov, domnieva sa Virk.

NEPREHLIADNI
UFO je najzáhadnejší fenomén súčasnosti: Čo tají vláda USA, ktoré historky boli pravdivé a ktoré len klamstvo?

Prečo sa väčšina popredných vedcov fenoménu vysmieva?

Podľa Virka je časť odpovede ukrytá v „akademickom pravidle“, podľa ktorého ešte za vysmievanie z fenoménu UFO nikdy nikoho nevyhodili. Autor príspevku sa tu opiera najmä o výrok populárneho astrofyzika Neil deGrasse Tysona, ktorý uviedol, že „túto myšlienku začne brať vážne, až keď mu mimozemšťania pošlú pozvánku na večeru“.

Kritika neobišla ani ďalších vedcov či Elona Muska, ktorý sa na margo „potvrdenia pravosti (pravosť potvrdil Pentagon) uniknutých záberov, ktoré zachytávajú neidentifikovateľné objekty trojuholníkového tvaru“ vyjadril, že ak by mimozemšťania navštívili našu planétu, určite by o tom vedel.

Virk však len nekritizoval, pochválil napríklad prácu Aviho Leoba z Harvardovej univerzity a ocenil jeho odvahu uviesť, že prvý medzihviezdny objekt v Slnečnej sústave, Oumuamua je pozostatok vyspelej mimozemskej technológie. Viac o vyjadreniach Leoba ale i objekte Oumuamua nájdeš na tomto odkaze.

Pixabay / Stefan Keller / Snímka obrazovky Fontech / Úprava redakcie

Armáda to vidí inak

Napriek tomu, že mnohí vedci sa z tejto problematiky vysmievajú, americká armáda, ale i vláda ich začali brať natoľko vážne, že zriadili zvláštnu jednotku zaoberajúcu sa vyšetrovaním týchto objektov. Mnohé z týchto správ, pritom pochádzajú priamo od pilotov americkej aerolínie.

Olej do ohňa prilievajú aj vyjadrenia bývalého riaditeľa národnej rozviedky, Johna Ratcliffea, ktorý tvrdí, že vláda Spojených štátov má k dispozícii viac pozorovaní UFO než verejnosť vie. Okrem iného podľa neho zachytávajú neidentifikovateľné objekty prekonávajúce bariéru zvuku bez sonického tresku a manévre, ktoré sú s dnešnou technológiou nemožné. Viac na tomto odkaze.

Screenshot/Youtube/Collective Evolution

Podobnými vyjadreniami sa prezentoval a bývalý šéf dnes už neexistujúceho programu pre identifikáciu hrozieb v kozmickom priestore, Luis Elizondo. Ten sa domnieva, že UAP môžu byť vážnou hrozbou pre národnú bezpečnosť. Dôvodom je, že mnohé z nich sa často koncentrujú v okolí kľúčovej infraštruktúry.

Niektoré z nich sa zaujímajú o jadrové technológie Spojených štátov. Alarmujúci je aj fakt, že sa o tejto problematike stále viac a viac rozpráva na oficiálnej úrovni. Podrobnosti o jeho vyjadreniach nájdeš v tomto detailne spracovanom článku.

Na záver svojho príspevku Virk prízvukuje, že teraz, keď vláda začína brať UFO vážne, je najvyšší čas, aby to isté urobili aj akademici a vedúci predstavitelia priemyslu. Ďalej autor zdôrazňuje, že svojim článkom sa v žiadnom prípade nesnaží nikoho presvedčiť o dôkazoch existencie UFO, dúfa však, že „povzbudí akademikov a vedúcich predstaviteľov priemyslu, aby prešli od svojich predsudkov k otvorenému mysleniu, aby zistili, kto alebo čo ich vytvorilo a ako fungujú.“

Pošli nám TIP na článok



Teraz čítajú