Všetky odtajnené spisy o neidentifikovateľných lietajúcich objektoch, ktorými Ústredná spravodajská služba (CIA) disponuje, boli práve zverejnené vďaka dlhoročnému úsiliu Johna Greenewalda, ktorý už desiatky rokov žaluje CIA, o téme informoval portál Futurism.

Ako píše portál Motherboard, John Greenewald zakladateľ strediska pre odtajovanie dokumentov s názvom Black Vault, začal svoj boj s CIA už pred 20 rokmi, kedy od Ústrednej spravodajskej služby žiadal záznamy o UFO (Unidentified Flying Object – neidentifikovaný lietajúci objekt), alebo ako CIA preferuje UAP (Unidentified Aerial Phenomena).

John Greenewald však dosiahol svojho a to aj napriek tomu, že mu Ústredná spravodajská služba prácu komplikovala. Prvé odtajnené dokumenty dostal len ako krabicu plnú papierov, ktorú musel skenovať ručne stranu po strane. Nakoniec mu však CIA prácu (chtiac-nechtiac) uľahčila a to v polovici minulého roka, kedy sprístupnila archív svojich UAP záznamov, vrátane tých, o ktoré Greenewald dlhé roky bojoval.

Podľa dostupných informácií, niektoré z odtajnených spisov siahajú až do 80. rokov 20. storočia. Medzi tie najzaujímavejšie nepochybne patria záhadné výbuchy neďaleko malého ruského mestečka, alebo údajný kontakt s mimozemšťanmi. Niektoré zo zverejnených spisov sú veľmi ostré a dobre čitateľné, iné naopak trochu nezrozumiteľné.

Dokumenty si podľa Greenewald stihlo stiahnuť už tisícky ľudí z celého sveta, čím dostal jasne najavo, že jeho práca nebola zbytočná.

Všetky dokumenty sú zverejnené na webe TheBlackVault buď v originálnej podobe, ktorú sprístupnila CIA na CD disku, obsahujúcom viacstránkové súbory vo formáte .tif, alebo v podobe PDF, do ktorej ich Black Vault previedla.

Mimozemštania sú vraj medzi nami

Do širokého spektra teórii o mimozemšťanoch na Zemi sa nedávno pridala ďalšia. Tentokrát sa však jej šíriteľom stal bývalý šéf izraelskej vesmírnej bezpečnosti, Haim Eshed, ktorý sa pre národný denník Yediot Aharonot vyjadril, že mimozemšťania sú skutoční a vlády s nimi komunikujú. Verejnosť vraj na nich nie je pripravená, informovali sme o téme v tomto článku.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP