Predajom na Steame spravidla dominujú veľké herné značky a nebýva zvykom, aby sa na čelo predajov dostávali prakticky neznáme tituly. Minulý rok sa takýto kúsok podaril vydarenej battle-royale Fall Guys: Ultimate Knockout, ktorá po vydaní v auguste minulého roka spôsobila menšie davové šialenstvo.

V podobnom duchu teraz podľa Time24 pokračuje nenápadná vikingská survival hra Valheim, ktorá sa hneď po vydaní stala sa instantným hitom. Valheim na Steame pritom vyšiel iba pred týždňom, vďaka komunite a masívnej propagácii na sociálnych sieťach i Twitchi sa teraz hra dostala na čelo aktuálneho rebríčka predajnosti na Steame, kde porazila tituly ako Nioh 2 alebo Footbal Manager 2021.

NEPREHLIADNI
Temné a hrôzostrašné Československo? Nová česká hra je plná depresie a strachu

Unikátny prístup k hernému zážitku

Valheim je pritom zatiaľ dostupný iba v štádiu Early Access, ani to však hráčov neodradilo od návštevy otvoreného sveta inšpirovanom nórskou mytológiou, kde dobrodruhovia v skupine od 2 do 10 hráčov zbierajú suroviny, budujú príbytky a čelia brutálnym bossom.

Hra je založená na kooperácii viacerých hráčov, ktorých úlohou je stať sa legendárnymi bojovníkmi a vstúpiť do siení večnej slávy vo Valhalle. Za týmto účelom musia hráči poraziť rivalov Odina a vrátiť do svojej zeme poriadok. To zahŕňa objavovanie veľkého otvoreného sveta plného náhodných udalostí, budovanie vlastnej osady, tvorbu predmetov aj boje proti nepriateľom.

Steam aj Twitch

Valheim pritom nepatrí len medzi najpredávanejšie, ale zároveň tiež medzi najhranejšie tituly. Podľa IGN hru počas včerajšieho dňa súčasne hralo až 130-tisíc hráčov, čím sa novinka dostala na piate miesto popularity a na Steame porazila stálice ako Rocket League, Path of Exile alebo Team Fortress 2.

K významnému úspechu hre od Iron Gate AB pomohol aj Twitch, kde Valheim rovnako dominoval vo viacerých herných kategóriách. Za týždeň od vydania hry sa základňa fanúšikov na platforme neustále rozrastá, hru v rovnakom čase aktívne sledovalo už viac ako 80 tisíc divákov a číslo bude v najbližších dňoch iba narastať.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom