Z českých luhov a hájov sme sa pred niekoľkými hodinami dočkali vydania novej a pomerne drobnej hry. Akcia z pohľadu vlastných očí, HROT, vyšla na Steame v Early Access podobe, o čom informuje český portál Indian.

HROT je novinka od štúdia Spytihněv, ktorá vyniká nielen svojou vizuálnou stránkou, ale aj prístupom k hrateľnosti a podávaní zápletky. Hra pôsobí extrémne depresívne, na čom sa vo veľkej podpisuje zasadenie do Československa roku 1986 po neurčitej katastrofe.

Tie časy boli temné a hrôzostrašné, rovnako ako hra,“ opisuje hru základný popis na Steame. Vzhľadom na to, že titul je zatiaľ len vo fáze Early Access, disponuje jedinou kapitolou z plánovaných troch, ktorá je rozdelená na 8 úrovní.

Tie sú preplnené 16 druhmi originálne vykreslených nepriateľov a 4 osobitnými bossmi. K zdolávaniu úrovní si pomôžeš relatívne obšírnym arzenálom 9 zbraní, kde variant boja na blízko predstavuje kosák a kladivo.

Vývojári pedantne dbali aj na vierohodnosť herného sveta, ktorý zdobia české nápisy a realitou inšpirované kulisy. Zatiaľ čo prvá tretina je zasadená do Československa, zdroj prezrádza, že druhá kapitola sa presunie do husitského obdobia.

Retro grafika a hrateľnosť

PC Gamer uvádza, že hra je vytvorená za pomoci vlastného grafického enginu, napísaného v programovacom jazyku Pascal. Vďaka tomu je jej vizuál často prirovnávaný k prvému Quakeu od legendárneho štúdia id Software. Podobne je na tom aj hrateľnosť, stavajúca na rýchlych reflexoch a potrebe neustáleho pohybu hráča.

Grafika, príšery, melancholický hudobný sprievod a zasadenie do socialistického Československa sú hlavnými ingredienciami zvláštne pochmúrneho, no zároveň aj príjemne nostalgického zážitku, pripomínajúceho 3D strieľačky 90. rokov.

Nenechaj si ujsť
Veľký prehľad: Toto je TOP 10 hier, ktoré vo februári nesmieš zmeškať

Ako píšeme, hra nie je zatiaľ plnohodnotne dokončená. V Early Access podobe je aktuálne na Steame dostupná v 15 % zľave, vďaka čomu môžeš mať titul HROT vo svojej knižnici už za 14,27 €. Kedy hra opustí model predčasného prístupu, nevedia povedať ani autori.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP