Slovenská dcéra maďarskej OTP Banky je na predaj. Najhorúcejšími záujemcami sú údajne ČSOB, Tatra banka a investičná skupina Penta, ktorá ovláda Prima banku. Informoval o tom v utorok týždenník Trend.

Aktualizácia článku 17:28

Agentúra SITA oslovila so žiadosťou o reakciu OTP Banku, ako aj spomínané tri banky, ktoré ju údajne chcú kúpiť. „Štandardne OTP Banka nekomentuje trhové informácie tohto typu. Banka je naďalej vo vlastníctve maďarskej OTP Bank a poskytuje pre svojich klientov plnohodnotné bankové služby tak ako doteraz.

Už na jeseň pripravujeme novú komunikačnú kampaň, zavedieme služby Google Pay a možnosť vyberať bezkontaktne hotovosť z bankomatov OTP Banky,“ povedal pre agentúru SITA hovorca OTP Banky Róbert Varšányi.

Pôvodný článok

OTP Banka má už prijímať od záujemcov nezáväzné ponuky, v ktorých bývajú uvedené aj prvé približné rámce ponúkaných súm. Začiatok predaja banky týždenníku potvrdili viaceré zdroje z bankového sektora. Ani jedna zo štyroch spoločností informácie nepoprela ani neoznačila za nepravdivé, len ich nechceli bližšie komentovať.

OTP Banku začali Maďari na Slovensku rozvíjať na základoch prevzatej štátnej Investičnej a rozvojovej banky už v roku 2002. Trend pripomína, že slovenská OTP už raz na predaj bola, pred letom 2008, no vlastníci obchod po pár mesiacoch zastavili.

Dôvodom bol príchod krízy, ktorý by cenu peňažného ústavu zrazil dolu. Radšej si ju preto ešte podržali. Dôvodov na aktuálny predaj je podľa Trendu hneď niekoľko. Slovenská OTP v ostatných rokoch prichádza o svoje pozície, padajú jej aj vlastné aktíva.

Zdroj: TASR / SITA

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom