Prvú epizódu jedného z najlepšie hodnotených seriálov roka si teraz môžeš pozrieť zadarmo. Služba Apple sprístupnila úvodnú časť svojho apokalyptického hitu Silo, ktorý je dostupný netradične na sociálnej platforme Twitter.

Odomykanie úvodných epizód zo strany streamovacích služieb začína byť čoraz častejšie, bežne však veľkí hráči využívajú YouTube. Apple TV využil možnosť nahrať na Twitter až 60 minútové video a seriál Silo sprístupnil práve tu. Prvá časť Silo je dostupná pre všetkých používateľov a pozrieš si ho na tomto odkaze.

Apple TV+ ochutnávku svojej novinky sprístupňuje pri príležitosti vydania finálnej epizódy k prvej sérii, ktorá dorazí tento piatok. Pre službu je Silo zásahom do čierneho. Sci-fi novinka inšpirovaná rovnomennou knižnou sériou si vyslúžila nadšené ovácie kritikov a aj divákov a hovorí sa o nej ako o najlepšom sci-fi seriáli tohto roka.

Seriál sa odohráva v apokalyptickej budúcnosti, kde z ľudstva kvôli prírodným katastrofám a znečistenému ovzdušiu zostala už len hŕstka preživších. Posledných 10-tisíc ľudí je sústredených v obrovskom bunkri, ktorý jeho obyvateľov údajne chráni pred neľútostnými vonkajšími podmienkami. Nikto z jeho obyvateľov však nevie, ako ani prečo bol bunker postavený. Vie sa len to, že každý, kto sa ho pokúsi opustiť, čelí fatálnym následkom.

V hlavnej úlohe sa v seriáli objavuje hviezda série Mission: Impossible – Rebecca Ferguson, ktorá hrá inžinierku Juliette hľadajúcu odpovede na vraždu milovanej osoby. Počas vyšetrovania narazí na množstvo otázok, odpovede sa však niekto snaží zakrývať a neštíti sa pritom ani zabíjať.

Seriál sa na Apple TV+ stretol s pozitívnymi ohlasmi aj slušnou sledovanosťou, Apple preto už krátko po premiére prvej série potvrdilo aj pokračovanie. V duchu silných sci-fi noviniek bude služba pokračovať aj na budúci mesiac, 14. júla štartuje 2. séria veľkorozpočtového seriálu Nadácia.

Pošli nám TIP na článok



Teraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP