Predplatné PREMIUM na mesiac ZDARMA.

Dnes na Apple TV+ úvodnou dvojicou epizód odštartoval nový apokalyptický seriál Silo. O jeho príchode sme informovali už v najočakávanejších novinkách tohto mesiaca a oplatí sa mu venovať pozornosť. Prvé recenzie od divákov aj kritikov hovoria o nervydrásajúcej a excelentne prevedenej záležitosti.

Prežili len tisíce

Seriálová novinka od Apple TV+ je inšpirovaná rovnomennou knižnou sériou a odohráva sa v apokalyptickej budúcnosti, kde z ľudstva kvôli prírodným katastrofám a znečistenému ovzdušiu zostala už len hŕstka preživších.

Posledných 10-tisíc ľudí je sústredených v obrovskom bunkri, ktorý jeho obyvateľov údajne chráni pred neľútostnými vonkajšími podmienkami. Nikto z jeho obyvateľov však nevie, ako ani prečo bol bunker postavený. Vie sa len to, že každý, kto sa ho pokúsi opustiť, čelí fatálnym následkom.

V hlavnej úlohe sa v seriáli objavuje hviezda série Mission: Impossible – Rebecca Ferguson, ktorá hrá inžinierku Juliette hľadajúcu odpovede na vraždu milovanej osoby. Počas vyšetrovania narazí na záhadu, ktorá je oveľa zamotanejšia, než si kedy dokázala predstaviť.

Sú z neho unesení

Mysteriózna novinka už dostala aj prvé recenzie a zdá sa, že Apple sa to so sci-fi konečne podarilo. Po sklamaniach v podobe minuloročných sci-fi noviniek Nadácia či Invázia streamovacia služba konečne predstavuje novinku schopnú zaujať masy.

Na portáli Rotten Tomatoes Silo zbiera vysoké známky od divákov i kritikov. Obe skupiny hovoria o podmanivom seriáli s autentickou atmosférou a vynikajúcou Rebecou Fergusson v hlavnej úlohe.

Okrem vizuálnej stránky ohlasy tiež vyzdvihujú zápletku, ktorá vyvoláva množstvo odpovedí, pričom každý diel navyše končí v tom najnapínavejšom momente. Silo veľký dôraz kladie aj na mysterióznu atmosféru a miestami podľa viacerých pripomína klasiky žánru ako Stratení či Snowpiercer.

Drvivá väčšina ohlasov sa nesie v silne pozitívnom duchu, v negatívach sa spomínajú iba scenáristi, ktorí to nakoniec s predstavovaním otázok mierne prehnali a nie na všetky otázky diváci dostanú aj odpoveď.

To by však vadiť nemuselo, keďže knižná séria od spisovateľa Hugha Howeyho pozostáva až z deviatich kníh. Seriál by sa tak v prípade pozitívneho prijatia a dobrej sledovanosti mohol dočkať hneď niekoľkých pokračovaní.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú