Twitter zablokoval účet ďalšej političke, dôvodom boli opäť tvrdenia o koronavíruse
Sociálna sieť Twitter v piatok oznámila, že natrvalo zrušila osobný účet americkej republikánskej kongresmanky Marjorie Taylorovej Greeneovej pre opakované porušovanie pravidiel, ktoré zakazujú šírenie dezinformácií o chorobe COVID-19. Informovala o tom agentúra AFP.
Kongresmanka zo štátu Georgia je odhodlanou podporovateľkou bývalého amerického prezidenta Donalda Trumpa, ako aj jeho tvrdení, že prezidentské voľby z roku 2020, ktoré prehral, sprevádzali rozsiahle podvody, približuje AFP. Taylorová Greeneová je známa aj pre svoje podivné protivakcinačné tvrdenia a iné nepravdivé vyhlásenia o koronavírusovej pandémii, komentuje AFP.
Predstavitelia Twitteru informovali, že Taylorovej Greeneovej osobný účet – @mtgreenee -, rušia práve pre opakované porušovanie pravidiel tejto sociálnej siete o šírení dezinformácií o covide. Kongresmanka má stále prístup k svojmu oficiálnemu účtu @RepMTG, z ktorého informuje prevažne o svojej práci v Snemovni reprezentantov.
„Naše pravidlá sú jasné, v súlade s našimi smernicami… natrvalo zrušíme účty, ktoré opakovane porušujú túto normu (o šírení dezinformácií o covide,“ vysvetlila sociálna sieť vo vyhlásení, ktoré poslala agentúre AFP. Twitter však neuviedol špecifické príklady falošných tvrdení, pre ktoré predmetný účet zrušil.
Taylorová Greeneová reagovala vyhlásením na sociálnej sieti Telegram, v ktorom napísala, že Twitter je „nepriateľom Ameriky a nedokáže sa vyrovnať s pravdou. To je v poriadku, ja Amerike ukážem, že ich nepotrebujeme a že je čas poraziť našich nepriateľov.“
Sociálna sieť Twitter má smernice, podľa ktorých jej zamestnanci postupujú pri účtoch, ktoré opakovane porušujú pravidlá. Prvé porušenie môže napríklad prejsť bez trestu, uvádza AFP. Za tretie porušenie je trestom 12-hodinové zablokovanie prístupu k účtu. Päť porušení týchto pravidiel znamená úplne a trvalé zrušenie účtu.
Twitter už Taylorovú Greeneovú v minulosti potrestal, pripomína AFP.
Kongresmanka prišla na týždeň o prístup k svojmu účtu vlani v auguste po tom, čo napísala, že Úrad pre kontrolu potravín a liečiv (FDA) by nemal schváliť proticovidové vakcíny, pretože nespomaľujú šírenie koronavírusu SARS-CoV-2.
Túto uplynulú sobotu navyše na Twitteri uviedla, že úmrtia spôsobené očkovaním sa v USA kedysi brali vážne, avšak teraz „je ignorovaný extrémne vysoký počet úmrtí spôsobených očkovaním“.
Zablokovali aj Trumpa
Twitter takmer pred rokom zablokoval účet vtedy odchádzajúcemu prezidentovi USA Donaldovi Trumpovi po útoku jeho priaznivcov na sídlo Kongresu vo Washingtone, ku ktorému došlo 6. januára. K rovnakému kroku pristúpil aj Facebook a ďalšie sociálne siete.
Kritici Trumpovi vyčítali, že k útoku podnecoval aj svojimi statusmi, čím porušil pravidlá on-line sietí. Krátko pred útokom vyslovil nepreukázané obvinenia z podvodov v prezidentských voľbách, ktoré vyhral súčasný prezident Joe Biden.
Facebook vlani v júni oznámil, že Trumpov účet bude zablokovaný najmenej do januára 2023. V prípade, že by Trump naďalej predstavoval „riziko pre verejnú bezpečnosť“, by však toto opatrenie mohlo byť predĺžené.
Finančný riaditeľ Twitteru Ned Segal naopak avizoval, že Trumpovo konto za žiadnych okolností neobnoví. Trump sa v snahe získať späť svoj účet obrátil vlani v októbri na okresný súd na Floride.
Ďakujeme, že čítaš Fontech. V prípade, že máš postreh alebo si našiel v článku chybu, napíš nám na redakcia@fontech.sk.
Teraz čítajú
Invázia môže začať kedykoľvek. Čínska flotila s útočnými zbraňami tlačí na maličký ostrovný štát
VIDEO: Prvý test dopadol katastrofou. Európska raketa explodovala, poznáme príčinu
Elektromobily budú „bez jedu“. Vedci našli spôsob, ako z nich odstrániť najtoxickejšiu zložku
Realizmus na maxime a v 4K. Česká hra chce byť katom World of Tanks, takto si ju zahráš zadarmo
Má 66 radarov s umelou inteligenciou a na pokutách už vybrali milióny. Táto obec je postrachom vodičov
NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP
Ficov megalomanský žart o von der Leyen: Verím, že predsedníčka Európskej komisie ho pochopila, dúfa premiér
Le Penová je vinná zo sprenevery eurofondov. Odsúdených bolo ďalších 8 osôb
Slovensko získalo vyše 100 miliónov eur na obnovu Ukrajiny, potvrdil Blanár
Rusko môže anektovať 7 bývalých sovietskych štátov „do niekoľkých hodín“, varuje expert z Harvardu
Expert o Ficovom telefonáte s von der Leyenovou: „Obávam sa, či to nebude z kategórie – čo sa babe chcelo, to sa jej snilo“
- 24 hod
- 48 hod
- 7 dní
-
- Čína dostala tvrdý odkaz. Ostrov v Ázii predstavil zbraň proti invázii za 24 miliárd dolárov
- Vedci prelomili hranice fyziky. Energia, na ktorú čaká celý svet, bude čoskoro konečne realitou
- Základná potravina bude pre Slovákov luxus. Nová daň má zachrániť planétu a ušetriť miliardy
- Benzín a nafta definitívne skončili. Čerpacie stanice ich nahradia „novými“ palivami, vieme kedy
- Čína ukázala nástupcu Concorde. Vo vzduchu ho nebude počuť a má dolet cez 11 000 km
-
- Benzín a nafta definitívne skončili. Čerpacie stanice ich nahradia „novými“ palivami, vieme kedy
- Čína dostala tvrdý odkaz. Ostrov v Ázii predstavil zbraň proti invázii za 24 miliárd dolárov
- Kritici nešetria chválou. Do slovenských kín príde jeden z najlepších vojnových filmov posledných rokov
- Rusi si dovolili zákerný manéver na USA. Ich čudné lietadlo priletelo do citlivej zóny
- Čína ukázala nástupcu Concorde. Vo vzduchu ho nebude počuť a má dolet cez 11 000 km
-
- Väčšina Slovákov o nej ani netuší. Ak porušíš túto povinnosť, hrozí ti pokuta 1200 €
- Vedci neverili vlastným očiam. 1200 metrov pod pyramídami objavili 38 000 rokov staré mesto
- Vedcom padla sánka. 4 757 metrov pod ľadom Antarktídy objavili stratený svet
- Celý život triedila plasty. Žena neverila vlastným očiam, keď pomocou AirTagu zistila, kde končia
- Čína chystá inváziu, varujú experti. Dolaďuje „víťazný plán“, ktorým paralyzuje kľúčový ostrov v Ázii
USA stavajú vesmírnu „lietadlovú loď“. Bude chrániť satelity pred hrozbami
Investori pozorne sledujú Trumpa. Ceny ropy klesli pre obavy z obchodných vojen USA
Koniec čakania pri parkovacích automatoch. Mobilné aplikácie menia spôsob platby
Microsoft definitívne ruší heslá. Prihlásiš sa bezpečnejšie a oveľa rýchlejšie
Najväčší ázijský producent ropy a plynu hlási rekordný zisk. Analytikov však sklamal
NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP
Ficov megalomanský žart o von der Leyen: Verím, že predsedníčka Európskej komisie ho pochopila, dúfa premiér
Le Penová je vinná zo sprenevery eurofondov. Odsúdených bolo ďalších 8 osôb
Slovensko získalo vyše 100 miliónov eur na obnovu Ukrajiny, potvrdil Blanár
Rusko môže anektovať 7 bývalých sovietskych štátov „do niekoľkých hodín“, varuje expert z Harvardu
Expert o Ficovom telefonáte s von der Leyenovou: „Obávam sa, či to nebude z kategórie – čo sa babe chcelo, to sa jej snilo“
Copyright© 2025 by Startitup, s. r. o. Všetky práva vyhradené