Xiaomi, podobne ako OnePlus, už niekoľko generácií neradí svoje vlajkové lode do segmentu lacnejších zariadení. Týmto prípadom bude podľa všetkého aj nedávno predstavené Xiaomi Mi 11, na ktorého cenovku v Európe upozorňuje portál 91mobiles.

Oficiálna cena sa v domovskej Číne v závislosti od špecifikácie sotva prehupne v prepočte cez 600 eur. Podľa najnovších informácií, globálna verzia s naplánovaným spustením predaja už zajtra, teda 8. februára, sa bude v základnom variante predávať za 799 eur.

Za túto cenu dostaneš 6,81-palcový AMOLED panel s QHD+ rozlíšením, 120 Hz obnovovacou frekvenciou, 8 GB pamäte RAM a 128 GB interné úložisko. Príplatok 100 eur bude predstavovať zdvojnásobnenie úložiska, kedy variant s 12 GB RAM ostáva exkluzívny pre ázijsky trh, upozorňuje GSMArena.

Xiaomi

Dôvodov, prečo by si mal zvážiť vlajkovú loď od Xiaomi, je hneď niekoľko. Prvým z nich je prítomnosť najnovšieho čipsetu Snapdragonu 888, ktorému vo výstrednosti sekunduje 108 MPx primárny senzor fotoaparátu.

Batériu o veľkosti 4600 mAh bude možné dobíjať 55 W káblovým a 50 W bezdrôtovým nabíjaním. Rovnako ako v Číne očakávame, že telefón bude dostupný vo variante s nabíjacím adaptérom a bez neho, pričom cena v oboch prípadoch ostane nemenná.

Zdroje: 91mobiles, GSMArena

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom