Xiaomi slávi veľký úspech – ešte pred oficiálnym spustením predaja dostalo viac ako 226-tisíc predobjednávok na novú vlajkovú loď Mi 11, ktorá bola predstavená ku koncu roku 2020. 350-tisíc kusov sa vypredalo za neuveriteľných päť minút, píše portál GSMArena.

Xiaomi si za ten čas pripísalo na účet v prepočte takmer 190 miliónov dolárov. Podobný úspech čakal len málokto. Mi 11 týmto prekonal minuloročné rekordy Mi 10 Ultra (75-tisíc kusov za minútu) a Redmi K10 Ultra (100-tisíc kusov za minútu).

Za tieto neuveriteľné čísla spoločnosť nepochybne vďačí aj výborne zvládnutému marketingu, čínsky výrobca je totiž už dlho známy tým, že predáva veľa muziky za menej peňazí. Jeho špecifikácie a cenovka hovoria za všetko.

Xiaomi

Skvelý pomer ceny a vlastností

Smartfón prichádza s 6,8-palcovým QHD+ AMOLED displejom s obnovovacou frekvenciou 120 Hz a rozlíšením. V hodnotení DisplayMate získal najvyššie skóre a prekonal viac ako 10 rekordov. Prednú časť smartfónu dopĺňa 20 MPx fotoaparát a snímač odtlačkov prstov v displeji.

Trojica hlavných fotoaparátov na zadnej časti s rôznymi veľkosťami ponúka rozlíšenie 108 MPx pre hlavný snímač, 13 MPx pre ultraširoký a 5 MPx pre makro snímač. Vylepšená umelá inteligencia sa postará o kvalitnejšie snímky a nahrávanie 8K videa s filmovým režimom pritiahne nadšencov mobilnej filmografie.

Xiaomi

Veľkým plusom je aj 4600 mAh batéria s rýchlym nabíjaním o výkone až 55 W cez kábel a 50 W bezdrôtovo, ktoré sa postarajú o plné nabitie batérie už do hodiny. Mi 11 prináša aj Android 11 s používateľskou nadstavbou MIUI 12.5 a 8/12 GB RAM s 128/256 GB internej pamäte.

Najnovšia vlajková loď od Xiaomi sa v Číne predávala za 500-590 eur, v závislosti od veľkosti úložného priestoru. Ako sme písali v našom podrobnom článku, aj Xiaomi sa uchýlilo ku kontroverznému odstráneniu nabíjačky z balenia. Čínska spoločnosť však problém vyriešila po svojom, ponúka dve verzie balení – s pribalenou nabíjačkou a bez nej. Cena je v oboch prípadoch rovnaká.

Xiaomi

Problematický procesor od Qualcommu

Noví majitelia Mi 11 by sa síce mohli pochváliť najnovším procesorom Snapdragon 888, ktorý bol predstavený len začiatkom minulého decembra, no vďaka prvým čínskym majiteľom sa vopred dozvedáme, že tak zatiaľ zrejme neurobia.

Na sociálnej sieti Weibo boli zverejnené výsledky viacerých benchmarkov. Podľa Geekbench má nový procesor vysoký výkon, ktorým prekonáva nielen svojho predchodcu, ale aj konkurenčný procesor A13 Bionic od Applu. Výkon však nie je všetko. Zdá sa, že v tomto prípade ide na úkor energetickej efektivity.

Golden Reviewer/YouTube

AnTuTu totiž odhaľuje prudký nárast teploty až o 12 °C, čo je pri tomto teste neprimerane vysoké číslo. Väčšina vlajkových lodí sa počas neho zohreje len o 4-5 °C. Snapdragon 888 teda výkonom síce výrazne prekonáva svojho predchodcu, no jeho spotreba energie (a tým aj teplota) stúpa neprimerane rýchlo.

Problém nemusí byť len v samotnom procesore, ale v zariadení, ktoré mu nedokáže dodať dostatočný výkon. Našťastie sa to dá vyriešiť pomerne jednoduchou systémovou aktualizáciou, informuje portál Notebook Check.

Xiaomi

Ako vlajková loď zatiaľ Xiaomi Mi 11 pôsobí veľmi sľubne a kým dôjde k predstaveniu globálnej verzie, smartfón zrejme prejde viacerými vylepšeniami. Čas ukáže, ako Xiaomi vyrieši problém s procesorom.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP