Telekom dnes v tlačovej správe pre médiá informoval o prekročení významného míľnika v pokrytí domácností na Slovensku optickým internetom. Dovedna už totiž týmto pripojením pokrýva vyše 800 000 domácností a pridáva ďalšie lokality.

Spoločnosť sa tak rýchlym tempom blíži k cieľu 1 milióna pokrytých domácností optikou a nepoľavila ani počas pandémie. V uplynulých mesiacoch rozšírila optiku do ďalších oblastí, medzi inými aj do lokalít Batizovce, Bátorove Kosihy, Bystré (okr. Vranov nad Topľou), Jasenové, Komárovce, Košice-Sídlisko KVP, Plavecké Podhradie, Rudlov, Spišská Teplica, Studenec, Vyšná Myšľa.

Len do decembra minulého roka pritom pokrýval optikou 778 000 domácností a za posledné mesiace tak pridal tento internet do ďalších vyše 22 000 domácností. Od 1. apríla tohto roka pritom využíva aj časť optiky Orangeu, pričom vybavovanie a inštalácia prebieha cez Telekom.

Poskytovateľ prichádza v prvej fáze do 15 lokalít a v priebehu apríla rozšíril služby na optike pre viac ako 66-tisíc domácností. Ak zákazníci mali doteraz vo svojej bytovke alebo dome k dispozícii optickú sieť iba od Orangeu, ale nie od Telekomu, môžu využívať aj služby Telekomu na sieti Orangeu.

Zdroj: Telekom

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP