Mobilný operátor 4ka tento rok pokračuje v budovaní svojej 5G siete, pričom v súčasnosti je v procese jej rozširovania do ďalších dvoch veľkých miest. Agentúru SITA o tom informoval hovorca spoločnosti Swan, a. s., a 4ky Pavel Ďurík bez ďalších podrobností.

Naši zákazníci môžu využívať 5G sieť na území desiatich mestských častí hlavného mesta Bratislava – Devínska Nová Ves, Dúbravka, Karlova Ves, Nové Mesto, Petržalka, Podunajské Biskupice, Rača, Ružinov, Staré Mesto a Vrakuňa a tiež v časti mesta Banská Bystrica,“ priblížil Ďurík aktuálnu situáciu.

Telekom oznámil, že 5G sieť rozšíril už do osemnástich lokalít Bratislavy a 24 obcí na vidieku v okolí slovenskej metropoly. V hlavnom meste najnovšie kompletne pokryla Záhorskú Bystricu a po Volkswagene aj ďalší priemyselný areál v Slovnafte.

Na vidieku pribudla 5G sieť v obciach Rovinka a Nová Dedinka v okrese Senec, Hubice a Zlaté Klasy v okrese Dunajská Streda. Informoval o tom hovorca Slovak Telekomu Michal Korec. Mobilný operátor Orange Slovensko spustil vysokorýchlostnú 5G sieť ešte v polovici mája 2021.

Aktuálne je 5G sieť od Orangeu dostupná v bratislavskej Petržalke a v časti Banskej Bystrice a postupne ju plánujeme rozširovať do ďalších miest a oblastí. Zároveň diskutujeme s biznis zákazníkmi a univerzitami o jej využití v priemysle,“ uviedla pre agentúru SITA PR koordinátorka tohto operátora Ivica Hricová.

O2 už vlani v septembri ako prvý spustil komerčnú testovaciu prevádzku 5G v štyroch mestských častiach Bratislavy – Petržalka, Ružinov, Dúbravka a Karlova Ves. Hovorkyňa O2 Tereza Molnár pre agentúru SITA potvrdila, že o plánoch operátora s 5G budú informovať budúci týždeň.

Ďalšie články:

Zdroj: SITA

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP