Samospráva Prievidze upozorňuje verejnosť na podvodnú SMS správu, ktorá sa šíri medzi obyvateľmi a vydáva za oficiálnu správu mesta. Hovorí o potrebe dodržania domácej karantény v súvislosti s pandémiou nového koronavírusu pre zákazníkov predajní zmrzliny. Informovala o tom webová stránka mesta.

„Mesto Prievidza ani Regionálny úrad verejného zdravotníctva (RÚVZ) Prievidza so sídlom v Bojniciach v súvislosti s epidemiologickou situáciou neadresovali 1. júla obyvateľom žiadnu textovú správu. Samospráva ani RÚVZ nevydali správu o potrebe zostať v domácej karanténe pre zákazníkov dvoch prevádzok predajní zmrzliny,“ uviedla samospráva.

RÚVZ zároveň potvrdil, že v súvislosti s epidemiologickou situáciou bolo nariadené zatvorenie dvoch prevádzok predajní zmrzliny v Prievidzi, a to pri budove Gymnázia Vavrinca Benedikta Nedožerského a pri budove vysokej školy – detašovaného pracoviska Fakulty riadenia a informatiky Žilinskej univerzity.

„Aktuálne informácie o opatreniach prijatých v súvislosti so šírením nového koronavírusu nájdu obyvatelia na internetovej stránke www.korona.gov.sk a na stránke Úradu verejného zdravotníctva SR www.uvzsr.sk,“ dodala radnica.

Zdroj: TASR

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom