Finančná správa k 1. októbru tohto roka odstráni aplikáciu na evidenciu tržieb Pokladnica v Google Play. Ide o prvý krok k jej definitívnemu odstaveniu z prevádzky, ktoré sa uskutoční k 17. októbru tohto roka. Podnikatelia majú už od 1. júla tohto roka k dispozícii novú bezplatnú aplikáciu VRP 2, ktorú finančná správa prevádzkuje vlastnými kapacitami. V tlačovej správe to uviedla hovorkyňa finančnej správy Martina Rybanská.

Finančná správa aplikáciu Pokladnica odstavuje z prevádzky postupne. V prvej fáze ju k 1. októbru tohto roka odstráni z Google Play, pre nových používateľov tak už nebude dostupná. Tí, ktorí ju majú nainštalovanú, ju budú môcť používať už len do 17. októbra tohto roka, kedy bude definitívne vypnutá. Finančná správa o tomto kroku informuje podnikateľov v predstihu a odporúča im, aby čo najskôr prešli na novú bezplatnú aplikáciu VRP 2. Do prevádzky bola uvedená pred vyše dvomi mesiacmi a odvtedy ju využíva takmer 40-tisíc podnikateľov.

Aplikácia VRP 2 disponuje všetkými funkcionalitami ako jej predchodkyňa. Finančná správa podľa jej hovorkyne neustále pracuje na jej vylepšeniach aj na základe dopytov verejnosti. Naposledy odstránila napríklad problém s odpárovaním zariadenia pri prihlasovaní PIN kódom, pridala aj tlač sumy zaokrúhlenia na termotlačiarňach pri úhrade faktúry na novom doklade. Upravený bol aj import tovarov a služieb. Pre správne zabezpečenie fungovania aplikácie VRP 2 je potrebné ju len aktualizovať prostredníctvom Google Play.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP