Po dlhých mesiacoch, kedy bola spoločnosť Tesla „v nemilosti“ investorov kvôli obavám o dodávky a uspokojenie dopytu zákazníkov sa zdá, že sa dokázala odraziť od najnižšej hodnoty za tri roky a akcie spoločnosti opäť mieria do zelených čísel.

Prvotný impulz prišiel už pred pár dňami, kedy Elon Musk na valnom zhromaždení uviedol, že hospodárske výsledky za druhý štvrťrok tohto roka by mohli prekonať rekord. Správa vyhnala akcie smerom hore o 26 % v priebehu 2 obchodných dní.

Po zverejnení hospodárskych výsledkov bolo jasné, že Tesle sa podarilo dodať o 51 % viac vozidiel ako v 1. kvartáli roka, konkrétne išlo o 95 200 kusov.  Dokonca prekonala rekordný počet z posledného štvrťroka 2018, kedy na trh umiestnila 90 700 kusov. Reakcia na kapitálových trhoch na seba nenechala dlho čakať a akcie spoločnosti vzrástli o 8 %.

Zobraziť celú galériu (1)
Investing.com / Screenshot

Keďže Tesle v 1. kvartáli 2019 klesol odbyt o 31 % a spoločnosť vykázala stratu vo výške 702 miliónov USD je logické, že Musk sa  snaží upokojiť investorov a presvedčiť ich, že dopyt po modeloch značky je stále vysoký.

Akcie v priebehu roka 2019 pomerne prudko strácali na hodnote. Od posledného dna,  kedy sa obchodovali okolo úrovne 179 USD za akciu, sa odrazili začiatkom júna. V priebehu posledného mesiaca si pripísali 31 % a počas pondelkového obchodovania sa pohybovali na hodnote okolo 230 USD za akciu. Pre porovnanie, ešte v polovici decembra 2018 sa cena pohybovala okolo 377 USD za akciu.

Zdroj: TS xPartners

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú