Odborári z juhokórejskej spoločnosti Samsung Electronics vstúpili v piatok do jednodňového štrajku, prvého v histórii firmy. Deje sa tak v období, keď sa firmy usilujú výraznejšie sa presadiť na trhu čipov pre umelú inteligenciu (AI). Informovala o tom agentúra Reuters.

Odborová organizácia NSEU, ktorej členmi je približne 28 000 zamestnancov, čo je viac než pätina všetkých zamestnancov juhokórejskej spoločnosti, vstúpila do štrajku s cieľom vyrokovať lepšie platové podmienky.

Dôvodom dnešného štrajku je dosiahnuť zmysluplnejšiu konverzáciu s vedením spoločnosti,“ povedal jeden z predstaviteľov NSEU. Vedenie firmy na to reagovalo, že v rozhovoroch bude pokračovať.

Štrajk by však nemal ovplyvniť výrobu pamäťových čipov, prípadne ich vývoz v najbližšom období, uviedla spoločnosť pre prieskum trhu TrendForce. Ich produkcia je totiž do veľkej miery automatizovaná. Navyše, na štrajku sa zúčastňuje veľa zamestnancov z administratívy. Štrajk však zvýši tlak na Samsung Electronics v období súboja medzi firmami o čo najlepšiu pozíciu na trhu s čipmi pre umelú inteligenciu.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú