CEO Facebooku si do najnovšieho rozhovoru pozval riaditeľa vydavateľstva Axel Springier, Mathiasa Döpfnera, s ktorým dlhé hodiny debatovali o žurnalistike a jej dôležitej úlohe vo svete. V začiatkoch rozhovoru Mark Zuckerberg poukázal na význam prezidentských volieb na Slovensku a neskôr sa debatovalo aj o vražde Jána Kuciaka.

Facebook už dlhé roky pôsobí vo svete ako masívna sociálna sieť, ktorá má spájať ľudí medzi sebou. Popritom sa však formuje aj jej novinárska stránka, ktorá používateľom prináša obrovský príliv správ každý deň. Tieto informácie prezradil v rozhovore s Markom Zuckerbergom CEO Axel Springer, Mathias Döpfner. Aj podľa neho je nesmierne dôležité, aby boli vo svete investigatívni novinári, ktorí odvádzajú výbornú prácu. S ňou však prichádza aj obrovské riziko, ktoré stálo Jána Kuciaka život.

This year I'm hosting a series of discussions about the future of technology and society. This time I sat down with Mathias Döpfner in Berlin. He started his career as a journalist and he's now the CEO of Axel Springer, the largest publisher in Europe. We talked about the role quality journalism plays in building informed communities and the principles Facebook should use for building a news tab to surface more high quality news, including the business model and ecosystem to support it. We also discussed the privacy-focused vision I laid out for the future of social networking and the four ideas for internet regulation I published this weekend. These are important topics and I could have spent hours talking to Mathias about them. It's important to me that we help people get trustworthy news and find solutions that help journalists around the world do their important work.

Gepostet von Mark Zuckerberg am Montag, 1. April 2019

V debate o žurnalistike sa však ďalej CEO Facebooku vyjadril, že do jeho sociálnej siete môže pribudnúť aj zabudovaná karta pre najnovšie správy zo sveta, prezradil Engadget. Najväčšia sociálna sieť sveta si tak uvedomuje, že práve novinári odvádzajú pri svojom písaní obrovský kus práce, ktorý by im mohol Facebook dokonca aj zaplatiť. Viac informácií ti prezradí rozhovor týchto dvoch pánov, ktorý nájdeš v priloženom videu.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom