Najväčší mobilný operátor na Slovensku informoval o veľkom výpadku internetového pripojenia. Problém má postihovať celé územie a ovplyvňuje mobilný aj pevný internet. O výpadku informoval Orange na oficiálnej stránke na Facebooku.

Aktualizácia o 12:00

Dnešný výpadok mobilného a fixného internetu Orangeu na celom Slovensku už mal byť podľa našich informácií odstránený. Redakciu FonTech.sk o tom informovala hovorkyňa spoločnosti Orange, Alexandra Piskunová. Zároveň sme zistili, že príčina tohto veľkého výpadku je stále analyzovaná.

Spočiatku sa hovorilo o spojení s plánovanými prácami v sieti, o ktorých Orange informoval na svojom webe. Podľa našich informácií nie je momentálne potvrdené priame spojenie s týmto zásahom. Orange situáciu preveruje. Článok budeme aktualizovať o nové informácie.

Pôvodný článok

Orange dnes zaznamenal celoplošné problémy s internetovým pripojením, ktoré postihujú fixný aj mobilný internet. Výpadok ovplyvňuje aj dátovú prevádzku v 3G a 4G sieti operátora.

Vážení zákazníci, na území celého Slovenska evidujeme výpadok mobilného aj fixného internetu. Na odstránení problému intenzívne pracujeme, zároveň sa ospravedlňujeme za prípadné komplikácie.

Gepostet von Orange am Mittwoch, 12. August 2020

„Na území celého Slovenska evidujeme výpadok mobilného aj fixného internetu. Na odstránení problému intenzívne pracujeme, zároveň sa ospravedlňujeme za prípadné komplikácie,“ uviedla hovorkyňa spoločnosti Orange v stanovisku pre redakciu FonTech.sk.

Príčina zatiaľ nie je známa, no výpadok má za následok aj problémy s televíziou Orangeu. V niektorých častiach Slovenska došlo k výpadku ešte v ranných hodinách.

Zdroj: Orange/FB

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom